Bunny Nötknäppare, 150 g

Nötigt kompletteringsfoder för dina favoriter

46 kr

(307 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

I lager från 18. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans onsdag, 25. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För tammöss, ökenmöss, hamstrar, dvärghamstrar och råttor
  • Med animaliskt protein
  • 100 % naturligt

Ofta köpt tillsammans med Bunny FrischGras Hö Natur Pur, 3 kg

Bunny Nötknäppare, 150 g 46 kr (307 kr / kg)
Bunny FrischGras Hö Natur Pur, 3 kg 196 kr (65 kr / kg)
Totalpris: 242 kr
Beskrivning

Knaprigt, knaprigare, nötknäppare! Med detta goda mellanmål får din gnagare verkligen något att bita i och kan njuta av en fyllig nötsmak. Det ger inte bara välkommen variation i matskålen, utan tillför även extra protein och vitaminer till kosten.

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för tammöss, gerbiler, hamstrar, dvärghamstrar och råttor
  • Med hasselnötter, mjölmaskar, frön och grönsaker
  • Härligt nötig smak
  • Rikt på protein och vitaminer
  • 100 % naturligt

Utfodringsrekommendation:

  • Ge 1 till 2 teskedar dagligen beroende på djurets vikt.
Artikelnr.: BUN-15530
Innehåll: 150 g
EAN: 4018761155309
Tillverkarnr.: 15530
Varumärken: Bunny
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från syntetiska färgämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från tillsatser, Naturlig
: Snacks
Sammansättning

Kardisaat, Reisflocken, Hanfsamen, Haferkerne, Pastinaken, morötter, 5 % Haselnuss, rödbeta, Mehlwürmer, Rosenblüten, Ringblommans blommor (70 % Saaten)

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: bunny Tierernährung Gmbh, Krukumer Straße 37, 49328, Melle, Tyskland, www.bunny-nature.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bunny Nötknäppare