Happy Dog Sens Australia Känguru Pure, 400 g

Våtfoder för hundar

56 kr 63 kr -11%

(140 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För foderkänsliga hundar
  • Med kängurukött & inälvsmat
  • 100 % animaliskt protein
  • Utan soja & vegetabiliska tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Sens Africa Struts Pure, 400 g

Happy Dog Sens Australia Känguru Pure, 400 g 56 kr (140 kr / kg)
Happy Dog Sens Africa Struts Pure, 400 g 56 kr (140 kr / kg)
Totalpris: 112 kr
Beskrivning

Happy Dog Sensible Pure Australia är ett otroligt välsmakande våtfoder för foderkänsliga hundar som lider av foderintolerans. Receptet med mört kängurukött och inälvsmat är fritt från gluten och soja, och ger en utmärkt variation i din hunds matsedel. Tack vare värdefulla vitaminer och mineraler bidrar det läckra våtfodret till ett harmoniskt hundliv! 100 % animaliskt protein från känguru, utan tillsats av vegetabiliska tillsatser, aromämnen eller färgämnen.

Skonsamt tillverkat i Tyskland.

Utfodringsrekommendation:

Du kan utfodra med Sensible Pure Australia antingen som helfoder eller blanda det med torrfoder för att ge en god variation.

Hundens idealvikt i kg vid utfodring som helfoder i g/dag
2 145
5 290
7,5 390
10 480
20 810
30 1100
40 1360
60 1850
80 2300
Artikelnr.: HDG-118246
Innehåll: 400 g
EAN: 4001967102178
Tillverkarnr.: 118246
Varumärken: Happy Dog
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Kött och animaliska biprodukter[1], Mineraler, 29,8 % Trinkwasser

  1. 70 % Kängurumuskelfleisch, Känguruherz, Kängurulunge, Känguruleber
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
Rohfett 6,1 %
Rohasche 1,7 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79,8 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A (3a672a) 3.000 IE
Vitamin D3 (3a671) 300 IE
Vitamin E (3a700) 12 mg
Vitamin B1 (3a821) 2,5 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Happy Dog Sens Australia Känguru Pure

1 kundrecension i alla språk

2,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
1 (100%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder