JR Farm Hamsterfestmåltid, 600 g
Högkvalitativt helfoder
44 kr
(73 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Mångsidig receptur
- Med animaliskt protein
- Speciellt utvecklad för hamstrar
Beskrivning
Gott, gott - denna hamsterblandning är särskilt utvecklad för hamstrars näringsbehov och ger dem allt de behöver för ett vitalt liv på ett naturligt och artanpassat sätt. Dessutom är bitarna enkla att transportera i kindpåsarna.
- Högkvalitativt helfoder för hamstrar
- Variationrik sammansättning med vilda fröer och animaliskt protein
- Utfodringsrekommendation: ge så mycket foder som äts upp inom 24 timmar, fyll på först när skålen är helt tom
| Artikelnr.: | JRF-115112 |
|---|---|
| Innehåll: | 600 g |
| EAN: | 4024344136788 |
| Tillverkarnr.: | 115112 |
| Varumärken: | JR Farm |
| : | Hamster |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Proteinrik |
| : | Adult, Junior, Senior |
Ingredienser
Sammansättning
Manna Hirse, La Plata Hirse, Silberhirse, Dari, Milo spannmål, Havre, Bovete, vete, Mais, Veteflingor, Dinkel, Kanariengrassaat, Graspflanzensaat, Finkenhirse, Senegalhirse, Ris, Wildsaaten (bestehend unter anderem aus Alexandrinerklee, Rumex, Gänseblümchen, Gänsefuß, hirs, Hirtentäschel, Kamille, Knöterich, Kornblumen, Melde, Vallmofrö, rödsvingel, Spenatfrön, Penséer, Vogelmiere, Wegerich, dt. Weidelgras, Welsches Weidelgras, Wiesenrispe, Windhalm), Leinsaat, 2 % Shrimps, 2 % Seidenraupenpuppen, Mungbohnen, Fenchelsaat, Hagebuttensaat, Mariendistelsaat, Karotten getrocknet, Hanfsaat, Jordnötter, morotsflingor, Svart kummin
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Protein | 13 % |
| Rohprotein | 0 % |
| Fettgehalt | 7 % |
| råfiber | 6,7 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| Rohasche | 3,1 % |
| Calcium | 1.555 mg |
| Phosphor | 2.269 mg |
| Natrium | 363 mg |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin A | 18.000 IE |
| Vitamin D3 | 1.800 IE |
| Vitamin E | 72 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för JR Farm Hamsterfestmåltid
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering