Lily's kitchen Great British Breakfast med Vilt, Skinka & Bönor Burk, 400 g

Högkvalitativt helfoder för hundar från 4 månader

43 kr 46 kr -7%

(108 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Inspirerad av British Breakfast
  • Naturligt anpassat recept
  • Utvalda ingredienser

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg

Lily's kitchen Great British Breakfast med Vilt, Skinka & Bönor Burk, 400 g 43 kr (108 kr / kg)
Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg 695 kr (70 kr / kg)
Totalpris: 738 kr
Beskrivning

Frukost som en äkta britt! Här finns allt som hör till en riktig British Breakfast: magert korvkött av vilt, saftig skinka, vita bönor och lite persilja gör denna kombination till en alldeles särskild delikatess för din fyrbenta vän. Utvalda ingredienser och massor av smak ger inte bara en naturligt anpassad näringsmässig grund, utan också en smakupplevelse utöver det vanliga.

  • Högkvalitativt helfoder för hundar från 4 månader
  • Utvalda ingredienser
  • Naturligt anpassat recept
  • Med kött och inälvor, ris, frukt och grönsaker
  • Utan spannmål (kan på grund av tillverkningen innehålla spår av spannmål)
Artikelnr.: LIL-12612137
Innehåll: 400 g
EAN: 5056273610588
Tillverkarnr.: 12612137
Varumärken: Lily's kitchen
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål
: Adult, Junior
Sammansättning

40 % Hirsch, 20 % Schinken, 5 % Kartoffeln, 4 % Weiße Bohnen, 1 % Volleipulver, Mineralstoffe, 0,1 % persilja, Goldruten, Brennnessel, Anissaat, Hagebutten, Ringelblumen, Labkraut, Vogelmiere, alfalfa, Mariendistel, Löwenzahnwurzel, Klettenwurzel, Selleriesamen

Ingredienser

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 20 mg
Glycin-Zinkchelat-Hydrat 25 mg
mangan glycinhydrat 1,4 mg
Kupfer (als Kupfer-II-Aminosäurechelat, Hydrat) 0,5 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,4 %
Rohfett 7,3 %
Rohasche 2,1 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 77 %
energi[1] 114 kcal
  1. pro 100g
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Lily's Kitchen Ltd, 1st Floor Kings Court, 2-16 Goodge Street, W1T 2QA, London, Storbritannien, www.lilyskitchen.com/de
Importör som EU-ansvarig person: Nestlé Österreich GmbH, Wiedner Gürtel 9, 1100, Wien, Österrike, nestle.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lily's kitchen Great British Breakfast med Vilt, Skinka & Bönor Burk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder