Rinti Chicko Slim Anka XXL, 900 g

Hundgodis

208 kr

(231 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 900 g

I lager från 04. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 10. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna hundar
  • Knapriga ankbröstfiléstrimlor
  • Låg fetthalt
  • Utan köttmjöl & soja
  • Lättsmält

Ofta köpt tillsammans med Rinti Chicko Kyckling XXL Pack, 900 g

Rinti Chicko Slim Anka XXL, 900 g 208 kr (231 kr / kg)
Rinti Chicko Kyckling XXL Pack, 900 g 219 kr (243 kr / kg)
Totalpris: 427 kr
Beskrivning

Varning för beroende: När din fyrbenta vän väl har smakat detta otroligt välsmakande snack kommer hen inte att få nog! Det knapriga godiset består till 100 % av lättsmälta och välsmakande ankbröstfiléstrimlor som har lufttorkats skonsamt och sedan förpackats säkert.

Godiset är helt fritt från tillsatt socker, soja och köttmjöl och har en låg fetthalt! För speciella njutningsstunder och glada hundansikten!

Utfodringsrekommendation:

Chicko-snacks kan ges som belöning utöver de dagliga måltiderna. Godiset bör inte utgöra mer än 10 % av hundens dagliga energibehov:

  • en liten hund på ca 10 kg kan få 2-3 bitar Chicko-godis per dag,
  • en medelstor hund på ca 20 kg kan få 4-5 bitar Chicko-godis per dag,
  • en stor hund på ca 40 kg kan få 8-9 bitar Chicko-godis per dag.
Artikelnr.: RIN-180624
Innehåll: 900 g
EAN: 4000158913593
Tillverkarnr.: 180624
Varumärken: Rinti
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

98 % Ankkött, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineraler

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 58 %
Fettgehalt 4 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 5 %
Fuktighet 18 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Rinti Chicko Slim Anka XXL

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder