Rinti ChickoDent Sticks Medium Anka, 150 g

Snacks för hundar

69 kr

(460 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

I lager från 04. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans onsdag, 11. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna pälsklingar
  • Tvinnade tuggpinnar
  • Av tålig råhud
  • Med ankbröstfilé
  • Perfekt för tandhygien

Ofta köpt tillsammans med Rinti Chicko Dent Kyckling Medium, 150 g

Rinti ChickoDent Sticks Medium Anka, 150 g 69 kr (460 kr / kg)
Rinti Chicko Dent Kyckling Medium, 150 g 69 kr (460 kr / kg)
Totalpris: 138 kr
Beskrivning

Dessa hårda delikatesser för mellanmål tillagas uteslutande av tålig råhud och saftig ankbröstfilé. De tvinnade tuggpinnarna innehåller ett speciellt mineralkomplex med rengörande partiklar som vårdar din pälsklings tänder och håller dem strålande rena genom tuggandet. Långvarig tuggglädje garanteras!

Utfodringsrekommendation:

Dessa snacks kan serveras som ett kompletteringsfoder då och då mellan de dagliga måltiderna. Tänk på att snacks inte bör utgöra mer än 10 % av det dagliga matintaget.

  • En liten hund som väger 10 kg kan få 2 st. Chicko Dent per dag.
  • En medelstor hund med en vikt på 20 kg kan få 4 st. Chicko Dent dagligen.
  • Om en stor hund väger 40 kg kan den erbjudas 7 st. Chicko Dent per dag.
Artikelnr.: RIN-180892
Innehåll: 150 g
EAN: 4000158916402
Tillverkarnr.: 180892
Varumärken: Rinti
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

60 % Råskinn, 32 % Ankkött, Mineraler[1], pflanzliche Nebenerzeugnisse

  1. 3.5% Natriumpyrophosphat
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 60 %
Fettgehalt 2 %
råfiber 0,2 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 3,5 %
Fuktighet 18 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Rinti ChickoDent Sticks Medium Anka