Valetumed Ingefära Djävulsklo, 200 g
Naturliga örter för stöd av leder och immunförsvar
166 kr
(830 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- För hundar
- Stödjer normal rörlighet
- Stödjer immunförsvaret
Beskrivning
Tillskottsfodret ingefära djävulsklo från Valetumed ger din hund en kombination av noggrant utvalda naturämnen. Formulan med mald djävulsklo och ingefära är framtagen för att stödja rörelseapparaten och den normala rörligheten i vardagen.
Utöver stöd för lederna kan dessa traditionella växtämnen även bidra till att stödja normala processer i matsmältningen. De kan stimulera aptiten och stödja den dagliga matsmältningen. Blandningen innehåller även komponenter som kan stödja immunförsvaret. Det gör produkten till ett bra tillskott i den dagliga utfodringen.
Utfodringsrekommendation:
- Valpar: 1/2 till 1 tesked per dag.
- Vuxna hundar: 2-4 teskedar per dag.
Se till att hunden alltid har tillgång till tillräckligt med dricksvatten.
Observera:
- Ej lämpligt för hundar med känslig eller irriterad mage eller matsmältningskanal, eftersom ingefära kan ha blodcirkulationsfrämjande och blodförtunnande egenskaper.
- Ges inte till dräktiga tikar.
| Artikelnr.: | XEV-MUE-110050 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 4251618703210 |
| Tillverkarnr.: | 110050 |
| Varumärken: | Valetumed |
| Foderdeklaration: | Kompletteringsfoder |
| : | Leder/ligament/senor (rörelseapparat), Immunsystem och försvar, Matsmältning och tarmflora |
Ingredienser
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin A 3a672a | 4.300 IE |
| Vitamin D3 (3a671) | 360 IE |
| Vitamin E (3a700) | 8 mg |
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Fuktighet | 16,5 % |
| Råprotein | 2,7 % |
| Råoljor och fetter | 1,9 % |
| Rohasche | 1,4 % |
| råfiber | 1,3 % |
Sammansättning
Juridisk information
| Tillverkare: | Mühldorfer Nutrition AG, Edisonstraße 11, 84453, Mühldorf am Inn, Tyskland, www.muehldorfer-pferdefutter.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Valetumed Ingefära Djävulsklo
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering