Wolfsblut Hundgodis Wide Plain Squashies, 100 g

Köttigt och smakrikt godis för din hund

33 kr

(330 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

Bara 9 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med hästkött
  • Artanpassat recept
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Wolfsblut Hundgodis Dark Forest Training Treats, 70 g

Wolfsblut Hundgodis Wide Plain Squashies, 100 g 33 kr (330 kr / kg)
Wolfsblut Hundgodis Dark Forest Training Treats, 70 g 36 kr (514 kr / kg)
Totalpris: 69 kr
Beskrivning

Som ett litet mellanmål eller som belöning under träningen bör detta läckra och mjuka godis alltid finnas nära till hands. Värdefulla ingredienser, smakrikt kött och ett artanpassat recept gör det till ett utmärkt val för hundar i alla storlekar och åldrar.

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för hundar i alla storlekar och åldrar
  • Extra mjukt - kräver ingen lång tuggning
  • Noggrant utvalda naturliga ingredienser
  • Artanpassat recept
  • Med hästkött
  • Med högkvalitativa superfoods
  • Utan spannmål, socker, soja, smakförstärkare och artificiella tillsatser
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Passar även allergiker

Utfodringsrekommendation:

  • Ge hundgodiset som ett litet mellanmål eller som belöning.
  • Överutfodra inte!
  • Se till att din hund alltid har tillgång till tillräckligt med friskt vatten.
Artikelnr.: MM-WB785438
Innehåll: 100 g
EAN: 4260603785438
Tillverkarnr.: WB785438
Varumärken: Wolfsblut
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Lämplig för allergiker, Fri från smakförstärkare, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja
Sammansättning

41 % Pferd (24 % frisches Pferd, 13 % getrocknetes Pferd, 4 % Pferdefett), 18 % Süßkartoffel, vegetabiliskt glycerin, Kartoffeln, Kartoffelprotein, Timjan, mejram, Oregano, persilja, salvia, Mineralstoffe, Fenchel, linfrö, Pastinaken, Moringa, Kichererbsen, Tomate, Brennnessel, Weißdorn, maskrosblad, Ginseng

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 18,5 %
Rohfett 7 %
Rohasche 14 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 1,5 %
Fuktighet 18 %
Energie[1] 287 kcal
  1. pro 100g
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Healthfood24 GmbH, Tschaikowskistr. 17, 04105, Leipzig, Tyskland, www.wolfsblut.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Wolfsblut Hundgodis Wide Plain Squashies

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder