Almo Nature Atlantisk Tonfisk 70g, 70 g

Våtfoder för katter

17 kr

(243 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna katter
  • En animalisk proteinkälla
  • Glutenfri & utan aromer

Ofta köpt tillsammans med Almo Nature Stillahavstonfisk 70g, 70 g

Almo Nature Atlantisk Tonfisk 70g, 70 g 17 kr (243 kr / kg)
Almo Nature Stillahavstonfisk 70g, 70 g 17 kr (243 kr / kg)
Totalpris: 34 kr
Beskrivning

En läcker dröm i burk för katter. Den spannmålsfria recepturen består av kött i livsmedelskvalitet och innehåller endast en animalisk proteinkälla. Maten ångkokas varsamt och packas därefter i sin egen buljong.

Det smakrika fodret är helt fritt från tillsatta aromer.

► Energi: 936 kcal/kg.

Artikelnr.: ALN-107805
Innehåll: 70 g
EAN: 8001154007527
Tillverkarnr.: 107805
Varumärken: Almo Nature
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konstgjorda aromer, Fri från gluten
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

75 % Atlantikthunfisch, 24 % Fiskbuljong, 1 % Ris

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 18 %
råfiber 0,1 %
Rohfett 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1 %
Fuktighet 77 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Almo Nature Deutschland GmbH, Franz-Josef-Strauß-Str. 41, 82041, Oberhaching, Tyskland, www.almonature.com/de-de/contact

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Almo Nature Atlantisk Tonfisk 70g

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder