Animonda Carny Meat Yummies Kyckling & Nöt, 50 g

Läcker godsak

18 kr

(360 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 50 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 95 % animaliska ingredienser
  • Tunn flakes-snack
  • Utan tillsatt socker & spannmål

Ofta köpt tillsammans med Felix Soppa Smakvariation Från Vattnet 6x48g, 288 g

Animonda Carny Meat Yummies Kyckling & Nöt, 50 g 18 kr (360 kr / kg)
Felix Soppa Smakvariation Från Vattnet 6x48g, 288 g 25 kr (87 kr / kg)
Totalpris: 43 kr
Beskrivning

Carny Meat Yummies är en tunn flakes-snack med imponerande 95 % animaliskt innehåll!
Denna läckra godsak är fri från tillsatt socker och spannmål, och kommer snabbt att bli din katts nya favoritsnack. Belöna din fluffiga vän med den utsökta smaken av kyckling och nöt!

Utfodringsrekommendation:

Kattens vikt Antal per dag
3 kg 10 st
4 kg 13 st
5 kg 15 st
Artikelnr.: ANA-161116
Innehåll: 50 g
EAN: 4017721833974
Tillverkarnr.: 161116
Varumärken: Animonda
: Mjukt snacks
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål
: Carny
Sammansättning

40 % kyckling (Kött, Protein getrocknet), 30 % Nötkött (Kött, Herz, Lever), 25 % Schwein (Kött, Protein getrocknet), Jästsvampar, Mineralstoffe

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 40 %
råfiber 1 %
Råoljor och fetter 22 %
Rohasche 7 %
Fuktighet 27 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Carny Meat Yummies Kyckling & Nöt

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder