Animonda GranCarno Torrfoder Adult Fågel & Nöt, 12 kg

Högkvalitativt helfoder för vuxna hundar

614 kr

(51 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 12 kg

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 19. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Välsmakande receptur
  • Utvalda ingredienser
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Animonda GranCarno Adult Nöt, Kanin & Örter Burk 800g, 800 g

Animonda GranCarno Torrfoder Adult Fågel & Nöt, 12 kg 614 kr (51 kr / kg)
Animonda GranCarno Adult Nöt, Kanin & Örter Burk 800g, 800 g 41 kr (51 kr / kg)
Totalpris: 655 kr
Beskrivning

Detta högkvalitativa torrfoder ger din vuxna hund en näringsmässigt balanserad kost och förser den med viktiga näringsämnen, vitaminer och spårämnen. Den artanpassade recepturen med färskt fågelkött och nöt smakar utmärkt och gör fodret särskilt omtyckt.

  • Helfoder av hög kvalitet för vuxna hundar
  • Utsökta och noggrant utvalda ingredienser
  • Balanserat innehåll med fågel, nöt, potatis, ärtor och andra näringsrika råvaror
  • Utvecklat för att passa ihop med GranCarno våtfoder – idealiskt för kombinerad utfodring
  • Spannmålsfritt – lämpar sig för känsliga hundar
  • Glutenfritt

Utfodringsrekommendation:

Vikt Fodermängd per dag
3 – 5 kg 60 – 90 g
10 – 15 kg 145 – 200 g
25 – 30 kg 290 – 335 g
45 – 50 kg 455 – 495 g
Artikelnr.: ANA-161008
Innehåll: 12 kg
EAN: 4017721829946
Tillverkarnr.: 161008
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Fri från gluten
: Adult
: GranCarno
Sammansättning

15 % Geflügelprotein (getrocknet), 15 % frisches Geflügelfleisch, Kartoffelflocken, Erbsen, Kartoffelstärke, 4,8 % Geflügelfett, 4 % Rinderprotein getrocknet, Favabohnen, 3 % hydrolisiertes Geflügelprotein, linfrö, torkad betmassa, Mineralstoffe

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 24,5 %
Rohprotein 0 %
fetthalt 13 %
råfiber 3 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 6,8 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 3a672a 12.000 IE
Vitamin D3 (3a671) 1.500 IE
Kupfer (3b405) 12,5 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 100 mg
Zink (3b607) 40 mg
Eisen (3b103) 250 mg
Mangan (3b503) 30 mg
Jod (3b202) 2 mg
Selen (3b802) 0,35 mg
Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda GranCarno Torrfoder Adult Fågel & Nöt

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder