Animonda Integra Protect Intestinal Kalkon Pur Skål, 100 g

Specialfoder för katter

17 kr

(170 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 20. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna katter
  • Vid akut diarré
  • Lättsmält & skonsamt
  • Utan gluten

Ofta köpt tillsammans med Animonda Integra Protect Adult Intestinal Torrfoder, 1,20 kg

Animonda Integra Protect Intestinal Kalkon Pur Skål, 100 g 17 kr (170 kr / kg)
Animonda Integra Protect Adult Intestinal Torrfoder, 1,20 kg 108 kr (90 kr / kg)
Totalpris: 125 kr
Beskrivning

Integra Protect Intestinal är ett specialanpassat våtfoder för katter som lider av akut diarré. Lättsmält kalkonkött och skonsamt ris stödjer magen och tarmen och bidrar till en snabb återhämtning av tarmfloran. Vid diarré förlorar katten viktiga mineraler som natrium och kalium – därför är detta foder berikat med extra elektrolyter.

Fodret är helt fritt från gluten.

Utfodringsrekommendation:

  • En katt som väger 3 kg kan få 200 g per dag.
  • En katt på 4 kg får 230 g per dag.
  • En katt som väger 5 kg kan ges 270 g dagligen.
Artikelnr.: ANA-170748
Innehåll: 100 g
EAN: 4017721868754
Tillverkarnr.: 170748
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från tillsatser
: Adult
: Integra
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Kött och animaliska biprodukter[1], Getreide[2], Mineraler

  1. ausschließlich Pute
  2. Reis 1 %
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 11 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 5 %
råfiber 0,2 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1,8 %
Fuktighet 80 %
Natrium 0,25 %
kalium 0,22 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 50 IE
Jod (3b202) 0,1 mg
Kupfer (3b406) 2 mg
Mangan (3b503) 14 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 147 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Integra Protect Intestinal Kalkon Pur Skål

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder