Animonda Vom Feinsten Adult Skål med Fylld Kärna 150 g, Kyckling och ägg (150 g)

Helfoder för hundar

14 kr

(93 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Kyckling och ägg

I lager från 04. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans onsdag, 11. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna hundar
  • Paté med smakrik kärna
  • Utan socker, soja & spannmål
  • Utan konstgjorda tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Animonda Vom Feinsten Adult Skål med Fylld Kärna 150 g, Nöt och ägg (150 g)

Animonda Vom Feinsten Adult Skål med Fylld Kärna 150 g, Kyckling och ägg (150 g) 14 kr (93 kr / kg)
Animonda Vom Feinsten Adult Skål med Fylld Kärna 150 g, Nöt och ägg (150 g) 13 kr (87 kr / kg)
Totalpris: 27 kr
Beskrivning

Läcker paté med fina köttbitar möter en utsökt, krämig kärna och ger ren njutning i matskålen för din hungriga finsmakare. En smakupplevelse är garanterad!

Denna delikatess i skål förser vuxna hundar mellan 1 och 6 år med värdefulla vitaminer och mineraler. Med naturliga och noggrant utvalda ingredienser ger den härlig variation i den dagliga kosten. Fodret är utan soja, socker, spannmål samt konstgjorda färg- och konserveringsmedel.

Utfodringsrekommendation:

  • En hund som väger 2 kg kan serveras 200 g Vom Feinsten med krämig kärna.
  • En hund som väger 4 kg kan serveras 340 g Vom Feinsten med krämig kärna.
  • En hund som väger 9 kg kan serveras 600 g Vom Feinsten med krämig kärna.
Artikelnr.: ANA-170630
Innehåll: 150 g
EAN: 4017721826464
Tillverkarnr.: 170630
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
: Vom feinsten
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

57 % Kött och animaliska biprodukter[1], Eier und Eiererzeugnisse[2], Mineraler

  1. 22 % Huhn, Rind, Schwein, 2 % Schinken
  2. 2 % Vollei
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 9 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 4,7 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1,8 %
Fuktighet 82 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 30 IE
Kupfer (3b406) 0,8 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 22 mg
Mangan (3b503) 14 mg
Jod (3b202) 0,35 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Vom Feinsten Adult Skål med Fylld Kärna 150 g

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder