Cat's love Våtmat för katter "Senior Duck", 400 g

Kombinerat med kalkon - livsmedelskvalitet

40 kr

(100 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Safflorolja & libbsticka
  • Spannmålsfri
  • Från 10 års ålder

Ofta köpt tillsammans med Cat's love Torrfoder för katter "Adult Poultry", 2 kg

Cat's love Våtmat för katter "Senior Duck", 400 g 40 kr (100 kr / kg)
Cat's love Torrfoder för katter "Adult Poultry", 2 kg 231 kr (116 kr / kg)
Totalpris: 271 kr
Beskrivning

När katter blir äldre förändras också deras näringsbehov. Med Seinor Edition har Cat's Love skapat ett recept som är anpassat till äldre katters näringsbehov. Anka och kalkon, kombinerat med värdefull tistelolja, libbsticka och viktiga mineraler. För maximal gourmetnjutning!

Utfodringsrekommendation:
Beroende på ålder, ras och aktivitet:

200 g burk
Vikt Mängd foder per dag
2-3 kg 100-150 g
4-5 kg 130-250 g
6-7 kg 200-320 g

85 g påse
Vikt Mängd foder per dag
2-3 kg 2 påsar
4-5 kg 3 påsar
6-7 kg 4 påsar
Artikelnr.: XEV-DLO-CS00400DU
Innehåll: 400 g
EAN: 9120063686940
Tillverkarnr.: CS00400DU
Varumärken: Cat's love
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat, Förvara inte över 40°C, Förvara torrt
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färg- och lockämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Djursvänlig, Vitaminrik
: Senior
: Muskulatur, Njurar och urinvägar, Matsmältning och tarmflora, Vitaminer, mineraler och spårämnen, Tillväxt
Doseringsform / konsistens: Våtfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

92 % Ente & Pute (47 % Anka, 45 % Kalkon (Putenherz, Putenfleisch, Putenleber)), Mineralstoffe, 0,25 % Distelöl, 0,1 % Liebstöckelblätter

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per portion (100 g)
Råprotein 12 %
Rohfett 11,5 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 1 %
omega 3 0,3 %
Omega-6 1,8 %
fukthalt 73 %
Kaloriengehalt 143 kcal

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per portion (1 kg)
vitamin D3 127 IE
Taurin 1.500 mg
Zinksulfat, Monohydrat 15 mg
Mangan als Mangan-(II)-Sulfat 3 mg
Jod 0,5 mg
Kopparsulfat, pentahydrat 1 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Cat's love Våtmat för katter "Senior Duck"

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder