Dog's love Våtfoder för Hund BARF KALKON, 400 g

Rent kött för rent nöje!

46 kr

(115 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Utan tillsatt socker
  • Fri från slaktbiprodukter
  • 100% tillverkad i Österrike

Ofta köpt tillsammans med Dog's love Torrfoder Hund ADULT KALKON, 2 kg

Dog's love Våtfoder för Hund BARF KALKON, 400 g 46 kr (115 kr / kg)
Dog's love Torrfoder Hund ADULT KALKON, 2 kg 266 kr (133 kr / kg)
Totalpris: 312 kr
Beskrivning

Praktisk för när du är på språng och optimal för en uteslutande diet, Pure Meat Menu från Dog's Love är 100% livsmedelsklassad med 90% köttinnehåll för hundar i alla åldrar.

För en balanserad måltid blandas de rejäla Pure Meat-sorterna med våra Organic Greens eller Organic Reds och förstärks med vår Natural Gold-oljeblandning.

Matningsrekommendation per dag:

Vikt Mängd mat
5 kg 150-250 g
10 kg 250-350 g
20 kg 350-550 g
30 kg 550-750 g

Artikelnr.: XEV-DLO-DP00400TU
Innehåll: 400 g
EAN: 9120063681051
Tillverkarnr.: DP00400TU
Varumärken: Dog's love
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat, Skydda mot värme och frost
Foderdeklaration: Helfoder
: Djursvänlig, Vitaminrik
: Adult, Junior, Senior
: Maxi 26-44 kg, Medium 11-25 kg, Mini 5-10 kg
: Vitaminer, mineraler och spårämnen, Tillväxt
Varningar: Varning: Innehåller doftämnen som kan orsaka allergier.
Doseringsform / konsistens: Gelé, Våtfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

46 % Putenfleisch, 29 % Putenherz, 16 % Putenleber, Mineralstoffe, Distelöl, Seealgenpulver, Mineralerde, Eierschalenpulver

Ingredienser

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser
vitamin D3 391 IE
Zink (som zinksulfat, monohydrat) 20 mg
Koppar som koppar-sulfatpentahydrat (II) 1 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 12 %
råfett 8 %
Rohasche 3 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 1 %
fukthalt 74 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dog's love Våtfoder för Hund BARF KALKON