Dog's love Torrfoder för Hundar ADULT ANKA, 2 kg

Med sötpotatis och apelsin

255 kr

(128 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 2 kg

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Spannmålsfritt & allergivänligt
  • 50% proteinhalt
  • Naturlig

Ofta köpt tillsammans med Rinti Kennerfleisch 800g, Nötkött (800 g)

Dog's love Torrfoder för Hundar ADULT ANKA, 2 kg 255 kr (128 kr / kg)
Rinti Kennerfleisch 800g, Nötkött (800 g) 35 kr (44 kr / kg)
Totalpris: 290 kr
Beskrivning

Härmed är det ett naturligt och komplett torrfoder för vuxna hundar, tillverkat med färskt kött. 50% proteininnehåll från hälsosamt kött, sötpotatis, vitaminrika frukter och grönsaker med mera ger oss en artanpassad och varierad helhetsmat.

Då fukt avlägsnas från torrfodret under tillverkningsprocessen rekommenderar DOG'S LOVE att du blötlägger fodret i vatten i cirka 15 minuter innan du serverar det.

Matningsrekommendation /24h
(beroende på ålder, ras och aktivitet)

Vikt Mängd mat
1 - 5 kg 25 - 85 g
5 - 10 kg 85 - 145 g
10 - 20 kg 145 - 240 g
20 - 30 kg 240 - 325 g
30 - 40 kg 325 - 400 g
40+ kg 400+ g

Artikelnr.: XEV-DLO-DDA02000DU
Innehåll: 2 kg
EAN: 9120063684922
Tillverkarnr.: DDA02000DU
Varumärken: Dog's love
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat, Skydda mot värme och frost
Foderdeklaration: Helfoder
: Djursvänlig, Vitaminrik
: Adult, Junior, Senior
: Giant från 45 kg, Maxi 26-44 kg, Medium 11-25 kg
: Vitaminer, mineraler och spårämnen, Tillväxt
Varningar: Varning: Innehåller doftämnen som kan orsaka allergier.
Doseringsform / konsistens: Torrfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

60 % Anka (37 % frische Ente), 23 % Anka[1], 15 % Süßkartoffel, Kartoffeln, Geflügelfett, Rübenschnitzel entzuckert, 1 % laxolja, linfrö, Apfelrohfaser, 0,1 % FOS, 0,1 % MOS, 0,05 % Heidelbeeren, maskrosblad

  1. torkad
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 28 %
råfett 17 %
Rohasche 8 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 2,5 %
kalcium 1,6 %
Phosphor 1,1 %
Omega-6 2 %
omega 3 0,5 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
vitamin A 18.000 IE
vitamin D3 1.260 IE
vitamin e 180 IE
Koppar som kopparsulfat, pentahydrat 8,5 mg
Mangan som mangansulfat, monohydrat 10 mg
Zink i form av zinksulfat monohydrat 100 mg
Jod als Calciumjodat, wasserfrei (3b202) 2,8 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dog's love Torrfoder för Hundar ADULT ANKA

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension