Dog's love Våtfoder Hund JUNIOR LAMM, 400 g

Monoproteinreceptur för valpar och unga hundar

41 kr

(103 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Från 6 veckors till 12 månaders ålder
  • 60 % lamm, frukt och grönsaker
  • Berikad med kalcium
  • Tillverkad i Österrike

Ofta köpt tillsammans med Dog's love Torrfoder Hund ADULT KALKON, 2 kg

Dog's love Våtfoder Hund JUNIOR LAMM, 400 g 41 kr (103 kr / kg)
Dog's love Torrfoder Hund ADULT KALKON, 2 kg 266 kr (133 kr / kg)
Totalpris: 307 kr
Beskrivning

Detta oemotståndliga Junior-våtfoder från Dog's Love har utvecklats särskilt för livliga valpar och unghundar. Här kombineras utsökt lammkött med fina bitar av frukt och grönsaker till en smakrik måltid. För att tillgodose växande hundars behov är fodret dessutom berikat med kalcium från äggskal. Ge din unga hund det bästa för en bra start i livet!

Receptet med en enda proteinkälla är lättsmält och passar även näringskänsliga valpar och unghundar.

Tillverkat i Österrike. Fritt från spannmål, gluten, tillsatt socker, soja, ben- och köttmjöl, slaktavfall, färgämnen, aromämnen och konserveringsmedel, djurförsök, smakförstärkare och genteknik.

► Energi: 470 kJ, 112 kcal per 100 g.

Artikelnr.: XEV-DLO-DJ00400LA
Innehåll: 400 g
EAN: 9120063680238
Tillverkarnr.: DJ00400LA
Varumärken: Dog's love
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från aromämnen, Fri från färgämnen, Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från smakförstärkare, Fri från ben- och köttmjöl, Fri från konserveringsmedel, Fri från slaktavfall, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Monoprotein, Fri från soja
: Junior
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

60 % lamm (20 % Lammfleisch, 19 % Lammherz, 18 % Lammlunge, 3 % Lammleber), 14 % Kartoffeln, 11 % pumpa, 2 % Marillen, Mineralstoffe, Basilika, Distelöl, laxolja, Brunnenkresse, 2 % Eierschalenpulver, 1 % kamomill, Seealgenpulver

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 8 %
råfett 6,8 %
Rohasche 3 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 1,5 %
fukthalt 74 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
vitamin D3 517 IE
Zink i form av zinksulfat monohydrat 44 mg
Järnsulfat, monohydrat 37 mg
Kopparsulfat, pentahydrat 4,4 mg
Mangansulfat, monohydrat 3,3 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dog's love Våtfoder Hund JUNIOR LAMM