Goood

Premiumfoder för husdjur med en holistisk etisk synvinkel

Goood var det första tyska djurfodermärket som fick det Ethical Award från organisationen för etiska företag och sätter ständigt nya standarder inom djurfoderbranschen med sina produkter. De erbjuder högkvalitativt premiumdjurfoder med ett holistiskt etiskt tillvägagångssätt, producerat regionalt i Tyskland, där djurens välbefinnande och miljön är av största vikt.

Filtrera och sortera

Pris Smak Egenskaper Livsfas Förpackningstyp
Filter

Goood: 18 artiklar

Goood Senior Frilandskyckling & Hållbar Forell

Goood Senior Frilandskyckling & Hållbar Forell, 10 kg

  • Åldersanpassad receptur
  • Stödjer immunförsvar och leder
  • Utan spannmål
800 kr (80 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Goood Adult Frigående lamm

Goood Adult Frigående lamm, 10 kg

  • Välsmakande foderkulor
  • Artanpassad receptur
  • Utan spannmål
789 kr (79 kr / kg)

Leverans till 19. november

Goood Adult Frilandslamm Burk

Goood Adult Frilandslamm Burk, 400 g

  • Högkvalitativt helfoder
  • Med lamm från frilandsuppfödning
  • Utan spannmål
51 kr (128 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Goood Adult Hållbar Forell Burk

Goood Adult Hållbar Forell Burk, 400 g

  • Högkvalitativt helfoder
  • Noggrant utvalda ingredienser
  • Utan tillsatt socker
51 kr (128 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Soft Gooodies Adult Frilandslamm

Goood Soft Gooodies Adult Frilandslamm, 100 g

  • Premiumsnack
  • Med noggrant utvalda ingredienser
  • Utan tillsatt socker
40 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Goood Adult Hållbar Öring

Goood Adult Hållbar Öring, 300 g

  • Utvalda ingredienser
  • Med omega 3- & 6-fettsyror
  • Utan spannmål
28 kr (93 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Goood Adult Hållbara Insekter

Goood Adult Hållbara Insekter, 10 kg

  • Hypoallergen receptur
  • Med solrosolja
  • Utan vete
800 kr (80 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Senior Frilandskalkon & Hållbar Forell Burk

Goood Senior Frilandskalkon & Hållbar Forell Burk, 800 g

  • Högkvalitativt helfoder
  • Noggrant utvalda ingredienser
  • Utan tillsatt socker
80 kr (100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Goood Junior Frigående Lamm & Hållbar Öring

Goood Junior Frigående Lamm & Hållbar Öring, 300 g

  • Stödjer en hälsosam tillväxt
  • Välsmakande & balanserad receptur
  • Utan artificiella konserveringsmedel
28 kr (93 kr / kg)

Leverans till 20. november

Goood Adult Frigående kyckling

Goood Adult Frigående kyckling, 10 kg

  • Välsmakande torrfoder
  • Med kyckling från frigående uppfödning
  • Utan artificiella konserveringsmedel
719 kr (72 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Soft Gooodies Adult Frilandskyckling

Goood Soft Gooodies Adult Frilandskyckling, 100 g

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder
  • Som snack och belöning
  • Utan tillsatt socker
40 kr (400 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Goood Adult Frilandskalkon Burk

Goood Adult Frilandskalkon Burk, 800 g

  • Högkvalitativt helfoder
  • Mycket lättsmält
  • Utan tillsatt socker
80 kr (100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Junior Frilandslamm & Hållbar Forell Burk

Goood Junior Frilandslamm & Hållbar Forell Burk, 800 g

  • Åldersanpassat helfoder
  • Noggrant utvalda ingredienser
  • Utan tillsatt socker
80 kr (100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Goood Adult Veggie - Ärta Med Spenat & Havtorn

Goood Adult Veggie -​ Ärta Med Spenat & Havtorn, 1,80 kg

  • Vegansk receptur
  • Anpassad för hundens behov
  • Utan tillsatt socker
184 kr (102 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Training Gooodies Adult Rödbeta

Goood Training Gooodies Adult Rödbeta, 70 g

  • Premium kompletteringsfoder för hundar
  • 100% vegansk receptur
  • Utan tillsatt socker
31 kr (443 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Meat Gooodies Ekologisk Frigående Anka

Goood Meat Gooodies Ekologisk Frigående Anka, 75 g

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för hundar
  • Med 80% ekologiskt ank-kött
  • Utan spannmål
75 kr (1 000 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Soft Gooodies Insekter

Goood Soft Gooodies Insekter, 100 g

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder
  • Extra skonsamt
  • Utan vete
40 kr (400 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig

Soft Gooodies Adult Hållbar Forell

Goood Soft Gooodies Adult Hållbar Forell, 100 g

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder
  • Mycket lätt att tåla
  • Utan tillsatt socker
40 kr (400 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig