Goood Adult Frilandslamm Burk, 400 g

Premium våtfoder för vuxna hundar

51 kr

(128 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högkvalitativt helfoder
  • Med lamm från frilandsuppfödning
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Goood Senior Frilandskyckling & Hållbar Forell, 10 kg

Goood Adult Frilandslamm Burk, 400 g 51 kr (128 kr / kg)
Goood Senior Frilandskyckling & Hållbar Forell, 10 kg 800 kr (80 kr / kg)
Totalpris: 851 kr
Beskrivning

Bättre än good - det är Goood djurfoder för din fyrbenta vän!

Letar du efter en kost till din hund som inte bara är balanserad och anpassad efter artens behov, utan också bidrar till en bättre värld? Då är Goood Adult Frigående Lamm helt rätt val! En artanpassad kost är grunden för ett vitalt hundliv - med full respekt för naturen.

Föreställ dig: din hund njuter av saftigt lamm från kontrollerad frigående uppfödning, kombinerat med morot från regional odling samt palsternacka. Ren naturkraft som ger din hund alla viktiga näringsämnen på ett smakligt och artanpassat sätt. En riktig må-bra-meny som är etiskt genomtänkt och riktigt god!

  • Högkvalitativt premium helfoder för vuxna hundar
  • Optimalt anpassat för större hundar
  • Med lamm från artanpassad frigående uppfödning
  • Förfinat med morot från regional odling samt palsternacka, bär och örter
  • Smakrik och artanpassad sammansättning
  • Skonsamt tillagat
  • Mycket lättsmält
  • Hög andel regionala råvaror
  • Utan spannmål
  • Fritt från konstgjorda konserveringsmedel, färgämnen, aromer och tillsatt socker

Utfodringsrekommendation:

Idealvikt Normalt behov
2 kg 155 g
5 kg 310 g
10 kg 520 g
15 kg 710 g
20 kg 880 g
25 kg 1040 g
30 kg 1195 g
35 kg 1340 g
40 kg 1480 g
50 kg 1750 g

Se till att din hund alltid har tillgång till färskt dricksvatten.

Artikelnr.: GOD-60869
Innehåll: 400 g
EAN: 4001967139273
Tillverkarnr.: 60869
Varumärken: Goood
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från syntetiska färgämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål
: Adult
Sammansättning

65 % lamm (Lammfleisch, Lammherz, Lammmagen, Lammleber), 4 % Kartoffeln, 0,5 % persilja, 0,5 % Heidelbeeren, 0,4 % Hanfsamen, 0,4 % Glucosamin, 0,4 % Chondroitin, 28,2 % vatten

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,7 %
råfiber 0,9 %
Råoljor och fetter 6,1 %
Rohasche 1,9 %
Fuktighet 79,1 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Vitamin E (3a700i) 20 mg
Kupfer (3b405) 2,7 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 21 mg
Mangan (3b502) 2,16 mg
Jod (3b202) 0,4 mg
Bevis på Ethical Award
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Goood Adult Frilandslamm Burk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder