Happy Dog Adventskalender, 200 g
För massor av förväntan inför julen
70 kr 177 kr -60%
(350 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Limited Edition
- Snacks i 4 olika sorter
- Utan spannmål & tillsatt socker
Beskrivning
Vad vore adventstiden utan en adventskalender? Precis, bara hälften så festlig. Med denna kärleksfullt utformade adventskalender kan du fira tiden fram till jul tillsammans med din fyrbenta vän och skämma bort den varje dag med ett snack i en av 4 utvalda sorter. Och det ger inte bara massor av njutningsfulla stunder, utan också stor förväntan inför julen.
- Limited Edition
- Adventskalender med högkvalitativa snacks för Hundar
- Godbitar i 4 olika sorter - Soft Snack France, Soft Snack Montana, Soft Snack Africa och Meat Snack Allgäu
- Utan spannmål samt tillsatt socker, färgämnen, aromer och konserveringsmedel
| Artikelnr.: | HDG-173075 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 4001967186246 |
| Tillverkarnr.: | 173075 |
| Varumärken: | Happy Dog |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara svalt, torrt och skyddat från ljus |
| Foderdeklaration: | Kompletteringsfoder |
| Tillfällen: | Jul |
Sammansättning
pflanzliche Nebenerzeugnisse, Kartoffeln[1], 17 % Entenprotein[1], hydrolisiertes Protein[1], solrosolja, Natriumchlorid, Hefe getrocknet[2]
- torkad
- extraherad
pflanzliche Nebenerzeugnisse, Kartoffeln[1], 11 % Straußenprotein[1], Kartoffelprotein[1], hydrolisiertes Protein[1], solrosolja, Natriumchlorid, Hefe getrocknet[2]
- torkad
- extraherad
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | |
|---|---|
| Råprotein | 16 % |
| råfiber | 2 % |
| Råoljor och fetter | 5 % |
| Rohasche | 7,5 % |
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | |
|---|---|
| Råprotein | 15,5 % |
| råfiber | 2 % |
| Råoljor och fetter | 4,5 % |
| Rohasche | 8 % |
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | |
|---|---|
| Råprotein | 16,5 % |
| råfiber | 2 % |
| Råoljor och fetter | 4 % |
| Rohasche | 9 % |
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | |
|---|---|
| Råprotein | 24,7 % |
| råfiber | 1,4 % |
| Råoljor och fetter | 10,8 % |
| Rohasche | 6,3 % |
| Fuktighet | 14,2 % |
Tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin A | 13.500 IE |
| Vitamin D3 | 810 IE |
| Eisen (3b103) | 40 mg |
| Kupfer (3b405) | 8 mg |
| Zink (3b603) | 50 mg |
| Mangan (3b502) | 9 mg |
| Jod (3b202) | 1 mg |
| Selen (3b801) | 0,15 mg |
| DL-metionin 3c301 | 2.400 mg |
| Antioxidanter, | |
| Tocopherol-Extrakte aus pflanzlichen Ölen 1b306(i) |
Tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin A | 12.000 IE |
| Vitamin D3 | 750 IE |
| Taurin | 350 mg |
| Eisen (3b103) | 40 mg |
| Kupfer (3b405) | 8 mg |
| Zink (3b603) | 50 mg |
| Mangan (3b502) | 9 mg |
| Jod (3b202) | 1 mg |
| Selen (3b801) | 0,15 mg |
| DL-metionin 3c301 | 2.000 mg |
| Antioxidanter, | |
| Tocopherol-Extrakte aus pflanzlichen Ölen 1b306(i) | |
| 1a330 Zitronensäure | 140 mg |
Tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin A | 11.000 IE |
| Vitamin D3 | 690 IE |
| Taurin | 350 mg |
| Eisen (3b103) | 50 mg |
| Kupfer (3b405) | 11 mg |
| Zink (3b603) | 65 mg |
| Mangan (3b502) | 12 mg |
| Jod (3b202) | 1,5 mg |
| Selen (3b801) | 0,2 mg |
| DL-metionin 3c301 | 2.400 mg |
| Antioxidanter, | |
| Tocopherol-Extrakte aus pflanzlichen Ölen 1b306(i) |
Juridisk information
| Tillverkare: | Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Happy Dog Adventskalender
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering