VEGDOG

VEGDOG

VEGDOG är det perfekta veganska alternativet för hungriga vovvar. Det 100 % växtbaserade, hållbara och miljövänliga premiumfodret introducerar nya och unika smaker och tar din fyrbenta vän med på en resa fylld av högkvalitativa ingredienser, värdefulla vitaminer och regionala råvaror med god tolerans.

Filtrera och sortera

Pris Smak Egenskaper Livsfas Användningsområde
Filter

VEGDOG: 26 artiklar

VEGDOG Chevvies Small

VEGDOG Chevvies Small, 200 g

  • Kompletteringsfoder för vuxna hundar
  • Passar bra för mindre raser
  • Hypoallergen och vegansk sammansättning
32 kr 36 kr (160 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Green Crunch

VEGDOG Green Crunch, 4 kg

  • Från första året
  • Knapriga & läckra
  • Med goda grönsaker
364 kr 405 kr (91 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

VEGDOG Pops

VEGDOG Pops, 20 g

  • Fettsnålt träningssnack
  • Med smakrik potatis
  • Passar även vid tuggproblem
25 kr 28 kr (1 250 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Bedtime Cookies

VEGDOG Bedtime Cookies, 400 g

  • Veganskt hundsnack
  • Kan stödja normal sömn
  • Utan gluten
62 kr 69 kr (155 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Vish Oil

VEGDOG Vish Oil, 250 ml

  • Med hampaolja, algolja och linfröolja
  • Endast vegetabiliska råvaror
  • Rik på omega-3- och omega-6-fettsyror
165 kr 184 kr (660 kr / l)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Mobilities

VEGDOG Mobilities, 115 g

  • Fettsnålt och väl tolererat
  • Stödjer lederna
  • Passar även näringskänsliga hundar
41 kr 46 kr (357 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Fylld Snackburk

VEGDOG Fylld Snackburk

  • Med 3 olika snacksorter
  • Hypoallergena sammansättningar
  • Utan färgämnen och konserveringsmedel
135 kr 150 kr

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Levervurst

VEGDOG Levervurst, 5 x 75 g

  • Från 8 veckors ålder
  • Smakrik paprikasmak
  • Perfekt dosering
219 kr 230 kr (584 kr / kg)

Leverans till 16. oktober

VEGDOG Beevys

VEGDOG Beevys, 80 g

  • Hypoallergen sammansättning
  • Rökt över bokträ
  • Med rödbeta
38 kr (475 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Jerkeys

VEGDOG Jerkeys, 80 g

  • Hypoallergen sammansättning
  • Rökt över bokträ
  • Med morötter
38 kr (475 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Veggies Skincare

VEGDOG Veggies Skincare, 125 g

  • Hypoallergen sammansättning
  • Rökt över bokträ
  • Med kastanjer och ärtor
43 kr (344 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Veggies Immune

VEGDOG Veggies Immune, 125 g

  • Hypoallergen sammansättning
  • Med havtorn och gurkmeja
  • Fri från lock- och färgämnen
43 kr (344 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Senior Ärtor & Hirs

VEGDOG Senior Ärtor & Hirs, 400 g

  • Passar bra för hundar med allergi
  • Från 7 års ålder
  • Med goda grönsaker
46 kr (115 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Dentals

VEGDOG Dentals, 120 g

  • Med svampstruktur
  • Med rödbeta
  • Innehåller extra mycket vitamin C
49 kr (408 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Adult Linser & Hirs

VEGDOG Adult Linser & Hirs, 800 g

  • Från 12 månaders ålder
  • Med goda grönsaker
  • Utan lockämnen, färgämnen och konserveringsmedel
80 kr (100 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Pure Bites

VEGDOG Pure Bites, 115 g

  • Över 14 % protein
  • Veganskt och extra krispigt
  • Fin, krämig kärna
41 kr 46 kr (357 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Brainy Bites

VEGDOG Brainy Bites, 80 g

  • Kompletteringsfoder för hundar
  • Perfekt som träningssnack
  • Hypoallergent
36 kr 40 kr (450 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Chevvies XL

VEGDOG Chevvies XL, 200 g

  • Fyllig och rökig arom
  • Passar bra för medelstora och stora hundar
  • Utan tillsatt socker
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Adult Ärtor & Havregryn i Tetra Pak

VEGDOG Adult Ärtor & Havregryn i Tetra Pak, 200 g

  • Från 12 månaders ålder
  • Med goda grönsaker
  • Utan lockämnen, färgämnen och konserveringsmedel
28 kr (140 kr / kg)

Leverans till 26. oktober

VEGDOG Birthday Cookies

VEGDOG Birthday Cookies, 400 g

  • Kompletteringsfoder för vuxna hundar
  • Endast tillgängligt under begränsad tid
  • Veganskt
62 kr 69 kr (155 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Dentals XL

VEGDOG Dentals XL, 100 g

  • Med svampstruktur
  • Med rödbeta
  • Innehåller extra mycket vitamin C
38 kr (380 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Farmer's Crunch

VEGDOG Farmer's Crunch, 10 kg

  • Veganskt helfoder för vuxna hundar
  • Baserat på proteinrik potatis
  • Fritt från de viktigaste djurallergenerna
603 kr (60 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

VEGDOG Mobilities Minis

VEGDOG Mobilities Minis, 115 g

  • Fettsnålt tuggsnack
  • Med mineraler och glukosamin
  • Fyllig smak
41 kr 46 kr (357 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG All-In Veluxe

VEGDOG All-​In Veluxe, 650 g

  • För vuxna, normalt aktiva hundar
  • I pulverform
  • För egen tillagning
289 kr (445 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

VEGDOG Simply Crunch

VEGDOG Simply Crunch, 10 kg

  • Näringsrikt torrfoder
  • Med majs, ris & potatis
  • Glutenfritt
487 kr (49 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

VEGDOG Sensitive Lupinprotein

VEGDOG Sensitive Lupinprotein, 800 g

  • Passar bra för hundar med allergi
  • Från 12 månaders ålder
  • Med goda grönsaker
80 kr (100 kr / kg)

Leverans till 03. november