Happy Dog NaturCroq Mini Snack Lax & Ris, 100 g

Belöningssnacks för hundar

28 kr

(280 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För små hundraser
  • Med lax & ris
  • Små foderkulor
  • Utan socker & konstgjorda tillsatser
  • Tillverkat i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog NaturCroq Mini Snack Lamm & Ris, 100 g

Happy Dog NaturCroq Mini Snack Lax & Ris, 100 g 28 kr (280 kr / kg)
Happy Dog NaturCroq Mini Snack Lamm & Ris, 100 g 28 kr (280 kr / kg)
Totalpris: 56 kr
Beskrivning

Dessa läckra mini-träningssnacks har utvecklats speciellt för vuxna hundar av små hundraser. Det välsmakande godiset innehåller uteslutande naturliga ingredienser från regionen Bayern och förenar smakrik lax med lättsmält ris.

Den relativt lilla storleken på foderkulorna (10 x 13 mm) gör att de enkelt kan delas på mitten, vilket gör godiset perfekt för längre träningspass.

Utan socker, konstgjorda färgämnen och konserveringsmedel.

Tillverkat i Tyskland.

Utfodringsrekommendation:

Detta är en belöning som endast bör ges mellan måltiderna. Ett par bitar räcker gott och väl!

Artikelnr.: HDG-118351
Innehåll: 100 g
EAN: 4001967166668
Tillverkarnr.: 118351
Varumärken: Happy Dog
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från socker, Fri från tillsatser
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

pflanzliche Nebenerzeugnisse[1], Geflügelprotein[1], Fullkorn, Vollkornmais, Vetemjöl, Maismehl, 5,5 % Ris, Fullkorn korn, 4 % Laxmjöl, Sonnenblumenöl, hydrolisiertes Protein[1], Hefe[1], Kaliumklorid, Natriumchlorid

  1. torkad
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 15,5 %
Rohfett 5,5 %
råfiber 1,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 6,5 %
Fuktighet 14 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A (3a672a) 10.500 IE
Vitamin D3 (3a671) 600 IE
Eisen (3b103) 35 mg
Kupfer (3b405) 8 mg
Zink (3b603) 65 mg
Mangan (3b502) 7 mg
Jod (3b202) 2 mg
selen (3b801) 0,1 mg
Antioxidationsmittel
Tocopherol-Extrakte aus pflanzlichen Ölen (1b306i)
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Happy Dog NaturCroq Mini Snack Lax & Ris

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder