Happy Dog Sens Africa Struts Pure, 400 g

Våtfoder för hundar

63 kr

(158 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För foderkänsliga Hundar
  • Med strutskött & inälvor
  • 100 % animaliskt protein
  • Utan soja & vegetabiliska tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Sens Australia Känguru Pure, 400 g

Happy Dog Sens Africa Struts Pure, 400 g 63 kr (158 kr / kg)
Happy Dog Sens Australia Känguru Pure, 400 g 63 kr (158 kr / kg)
Totalpris: 126 kr
Beskrivning

Sensible Pure Africa från Happy Dog är ett utsökt våtfoder för foderkänsliga Hundar samt Hundar som lider av foderintolerans. Det glutenfria receptet av strutskött och inälvor ger variation i matskålen och tillför de vitaminer och mineraler som Hundar behöver för ett harmoniskt liv! 100 % animaliskt protein, utan tillsats av soja eller vegetabiliska tillsatser.

Skonsamt tillverkat i Tyskland.

Utfodringsrekommendation:

Du kan antingen ge Sensible Pure Africa som det är eller blanda det med torrfoder för att skapa en god variation.

Hundens idealvikt i kg vid utfodring med enbart våtfoder i g/dag
2 155
5 305
7,5 420
10 515
20 860
30 1170
40 1450
60 1960
80 2450
Artikelnr.: HDG-118087
Innehåll: 400 g
EAN: 4001967070118
Tillverkarnr.: 118087
Varumärken: Happy Dog
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Kött och animaliska biprodukter[1], Mineraler, 29,8 % Trinkwasser

  1. 70 % Straußenmuskelfleischund Straußeninnereien
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11,8 %
Rohfett 5,2 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,5 %
Fuktighet 79,8 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A (3a672a) 3.000 IE
Vitamin D3 (3a671) 300 IE
Vitamin E (3a700) 12 mg
Vitamin B1 (3a821) 2,5 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Happy Dog Sens Africa Struts Pure

1 kundrecension i alla språk

2,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
1 (100%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.