Felix

Felix

Sugen på något extra gott som FELIX? Upptäck mångfalden av FELIX-produkter: smakrika måltider som ser ut som hemlagade, med spännande kombinationer av texturer och smaker eller läckra geléer, såser och krispiga toppings. Kloka katter väljer FELIX!

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Smak Egenskaper Livsfas Förpackningstyp Produktlinjer
Filter

Felix: 1 - 30 av 53 artiklar

Felix Dubbelt Gott 'Smakvariation Från Landet'

Felix Dubbelt Gott 'Smakvariation Från Landet', 6.800 g

  • För vuxna katter
  • Två smaker i varje förpackning
  • Möra bitar i gelé
394 kr (58 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix Sauce-Time Kyckling Lax 6x40 g

Felix Sauce-​Time Kyckling Lax 6x40 g, 240 g

  • Kompletteringsfoder för katter
  • Som topping & snack
  • Endast 10 kcal/påse
26 kr 29 kr (108 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Felix Dubbelt Gott Meat

Felix Felix Dubbelt Gott Meat, 800 g

  • Helfoder för katter
  • Balanserad receptur
  • Utan färgämnen
51 kr 57 kr (64 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Så Gott Som Det Ser Ut Blandad Variation Junior 12x85g

Felix Så Gott Som Det Ser Ut Blandad Variation Junior 12x85g, 1.020 g

  • För kattungar 2-12 månader
  • Nöt, höns, sardin, lax
  • Möra bitar i gelé
67 kr 75 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix KnabberMix Original

Felix KnabberMix Original, 330 g

  • Med höns, kalkon & lever
  • Utan socker & konstgjorda färgämnen
  • 2 kcal per bit
72 kr 80 kr (218 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sensations Sås Smakvariation Från Vattnet 12x85g

Felix Sensations Sås Smakvariation Från Vattnet 12x85g, 1.020 g

  • Möra bitar i sås
  • Lax, sej, forell, sardin
  • Utan konstgjorda tillsatser
67 kr 75 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Så Gott Som Det Ser Ut Blandad Variation Med Grönsaker 12x85g

Felix Så Gott Som Det Ser Ut Blandad Variation Med Grönsaker 12x85g, 1.020 g

  • För vuxna katter
  • Nöt, höns, lax, forell + grönsaker
  • Möra bitar i gelé
67 kr 75 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Dubbelt Gott - Smakvariation Från Vattnet 12x85g

Felix Dubbelt Gott -​ Smakvariation Från Vattnet 12x85g, 1.020 g

  • För vuxna katter
  • Två smaker i varje förpackning
  • Möra bitar i gelé
67 kr 75 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix Dubbelt Gott Adult Kyckling

Felix Dubbelt Gott Adult Kyckling, 800 g

  • Helfoder för katter
  • Krispiga kroketter
  • Utan färgämnen
51 kr 57 kr (64 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sensations Sås Smakvariation Från Landet 24x85g

Felix Sensations Sås Smakvariation Från Landet 24x85g, 2.040 g

  • Möra bitar i sås
  • Kalkon, nöt, lamm, anka
  • Utan konstgjorda tillsatser
139 kr 155 kr (68 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix Soppa Smakvariation Från Landet 6x48g

Felix Soppa Smakvariation Från Landet 6x48g, 288 g

  • Med höns, nöt & lamm
  • Läcker buljong
  • Med smakrika köttbitar
25 kr 28 kr (87 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Så Gott Som Det Ser Ut Smakvariation Från Vattnet 12x85g

Felix Så Gott Som Det Ser Ut Smakvariation Från Vattnet 12x85g, 1.020 g

  • För vuxna katter
  • Tonfisk, lax, torsk, rödspätta
  • Möra bitar i gelé
67 kr 75 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Så Gott Som Det Ser Ut Blandad Variation 44x85g

Felix Så Gott Som Det Ser Ut Blandad Variation 44x85g, 3.740 g

  • För vuxna katter
  • Nöt, höns, lax, tonfisk
  • Möra bitar i gelé
243 kr (65 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix Junior Dubbelt Gott Fågel

Felix Junior Dubbelt Gott Fågel, 800 g

  • Helfoder för kattungar & ungkatter
  • Krispiga kroketter
  • Utan färgämnen
43 kr 46 kr (54 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sensations Gelé Smakvariation Från Landet 24x85g

Felix Sensations Gelé Smakvariation Från Landet 24x85g, 2.040 g

  • Möra bitar i gelé
  • Höns, nöt, anka, lamm
  • Utan konstgjorda tillsatser
139 kr 155 kr (68 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sensations Crunchy Smakvariation Från Landet 20x85g + 2x40g

Felix Sensations Crunchy Smakvariation Från Landet 20x85g + 2x40g, 1.780 g

  • Möra bitar i gelé
  • Knaprigt topping
  • Höns, nöt, kanin, lamm
139 kr 155 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Soppa Mjuka Strimlor Smakvariation Från Vattnet 6x48g

Felix Soppa Mjuka Strimlor Smakvariation Från Vattnet 6x48g, 288 g

  • Med torsk, rödspätta & tonfisk
  • Möra strimlor
  • Hög vattenhalt
25 kr 28 kr (87 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Felix Crispies Lax & Forell

Felix Crispies Lax & Forell, 180 g

  • Lätt & krispig konsistens
  • Ljuvlig doft
  • Utan konstgjorda färgämnen
41 kr 46 kr (228 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Felix Knabber Mix Ostälskare

Felix Knabber Mix Ostälskare, 330 g

  • Med cheddar, gouda & edamer
  • Utan socker & konstgjorda färgämnen
  • 2 kcal per bit
72 kr 80 kr (218 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Så Gott Som Det Ser Ut Smakvariation Från Landet 44x85g

Felix Så Gott Som Det Ser Ut Smakvariation Från Landet 44x85g, 3.740 g

  • För vuxna katter
  • Nöt, anka, lamm, höns
  • Möra bitar i gelé
255 kr (68 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix Soppa Smakvariation Från Vattnet 6x48g

Felix Soppa Smakvariation Från Vattnet 6x48g, 288 g

  • Med tonfisk, rödspätta & torsk
  • Läcker buljong
  • Med smakrika bitar
25 kr 28 kr (87 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Felix Sauce-Time Kyckling Kalkon

Felix Sauce-​Time Kyckling Kalkon, 240 g

  • Kompletteringsfoder för katter
  • Som snack & topping
  • Endast 10 kcal/påse
26 kr 29 kr (108 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Felix Dubbelt Gott 'Smakvariation Från Landet'

Felix Dubbelt Gott 'Smakvariation Från Landet', 1.020 g

  • För vuxna katter
  • Två smaker i varje förpackning
  • Möra bitar i gelé
75 kr (74 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix Deli Moments 48x10 g

Felix Deli Moments 48x10 g, 480 g

  • Kompletteringsfoder för katter
  • Med 3 olika sorter
  • Utan tillsatt socker
165 kr 184 kr (344 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Så Gott Som Det Ser Ut Smakvariation Från Landet 24x85g

Felix Så Gott Som Det Ser Ut Smakvariation Från Landet 24x85g, 2.040 g

  • För vuxna katter
  • Nöt, kanin, lamm, höns
  • Möra bitar i gelé
139 kr 155 kr (68 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix KnabberMix Gård Och Äng

Felix KnabberMix Gård Och Äng, 60 g

  • Med anka, kalkon & kanin
  • Utan socker & konstgjorda färgämnen
  • 2 kcal per bit
17 kr 19 kr (283 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sensations Sås Smakvariation Från Landet 12x85g

Felix Sensations Sås Smakvariation Från Landet 12x85g, 1.020 g

  • Möra bitar i sås
  • Kalkon, nöt, lamm, anka
  • Utan konstgjorda tillsatser
75 kr (74 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Felix KnabberMix Grillfavoriter

Felix KnabberMix Grillfavoriter, 60 g

  • Med höns, nöt & lax
  • Utan socker & konstgjorda färgämnen
  • 2 kcal per bit
17 kr 19 kr (283 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Felix KnabberMix Strandfavoriter

Felix KnabberMix Strandfavoriter, 60 g

  • Med lax, sej & forell
  • Utan socker & konstgjorda färgämnen
  • 2 kcal per bit
17 kr 19 kr (283 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Delikata Skivor Smakvariation Från Vattnet 10x80g

Felix Delikata Skivor Smakvariation Från Vattnet 10x80g, 800 g

  • Ångkokat
  • Läckra bitar i gelé
  • 90 % animaliskt protein
67 kr 75 kr (84 kr / kg)

Leverans till 12. oktober