Happy Dog Sens Montana Häst Pure, 400 g

Våtfoder för hundar

31 kr 35 kr -11%

(78 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager från 04. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 10. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För foderkänsliga hundar
  • Med hästkött & inälvsmat
  • 100 % animaliskt protein
  • Utan soja & vegetabiliska tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg

Happy Dog Sens Montana Häst Pure, 400 g 31 kr (78 kr / kg)
Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg 625 kr (63 kr / kg)
Totalpris: 656 kr
Beskrivning

Happy Dog Sensible Pferd Pur är en sann delikatess för vuxna fyrbenta vänner med foderintolerans. Det tillagas uteslutande med finaste hästkött och inälvsmat, och innehåller inga konstgjorda färg- eller aromämnen. Det soja- och spannmålsfria våtfodret ger njutningsfulla stunder för din hungriga finsmakare!

Utfodringsrekommendation:

Du kan ge Sensible Häst pur antingen som det är eller blanda det med torrfoder för att ge en god variation.

Hundens idealvikt i kg vid utfodring med enbart våtfoder i g/dag
2 165
5 325
7,5 445
10 550
20 930
30 1260
40 1560
60 2120
80 2640
Artikelnr.: HDG-118274
Innehåll: 400 g
EAN: 4001967155877
Tillverkarnr.: 118274
Varumärken: Happy Dog
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Kött och animaliska biprodukter (70 % - Pferdeherzen, Pferdelunge, Pferdefleisch, Pferdemagen, Pferdeleber)[1], Mineraler, 29,8 % Trinkwasser

  1. Herstellungsbedingt können Spuren anderer Proteine enthalten sein
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11,6 %
Rohfett 5 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 200 IE
Vitamin E (3a700) 20 mg
Zink (3b605) 21 mg
Mangan (3b503) 1,7 mg
Jod (3b202) 0,75 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Happy Dog Sens Montana Häst Pure

3 kundrecensioner i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
5 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

5 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 3 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder