Happy Dog Sens Norway Havsfisk Pure, 800 g

Våtfoder för hundar

61 kr

(76 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 800 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För foderkänsliga hundar
  • Med vitfisk & lax
  • 100 % animaliskt protein
  • Utan soja & vegetabiliska tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg

Happy Dog Sens Norway Havsfisk Pure, 800 g 61 kr (76 kr / kg)
Happy Dog Torrfoder Supreme Montana, 10 kg 695 kr (70 kr / kg)
Totalpris: 756 kr
Beskrivning

Med Happy Dog Sensible Pure Norway premiumvåtfoder får din hund en naturlig och balanserad måltid. Den välsmakande måltiden består till 100 % av delikat vitfisk som rödspätta och torsk samt fin lax. Samtidigt som det ger viktiga vitaminer och mineraler är det fritt från soja eller andra vegetabiliska tillsatser.

Denna högkvalitativa delikatess är särskilt lämplig för vuxna hundar med foderintolerans. Tack vare den höga andelen omega-3- och omega-6-fettsyror kan det spannmålsfria våtfodret bidra till en glänsande päls och stärka hudbarriären.

Utfodringsrekommendation:

Du kan utfodra med Sensible Pure Norway antingen som det är eller blanda det med torrfoder för att ge en god variation.

Hundens idealvikt i kg vid utfodring med enbart våtfoder i g/dag
2 160
5 320
7,5 430
10 540
20 900
30 1230
40 1520
60 2070
80 2570
Artikelnr.: HDG-118282
Innehåll: 800 g
EAN: 4001967155983
Tillverkarnr.: 118282
Varumärken: Happy Dog
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Fisch und Fischnebenerzeugnisse, Mineraler, 39,8 % Trinkwasser

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 9,2 %
Rohfett 5,4 %
Rohasche 2,4 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 80 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A (3a672a) 2.000 IE
Eisen (3b103) 30 mg
Kupfer (3b405) 1,5 mg
Zink (3b605) 25 mg
Mangan (3b503) 2 mg
Jod (3b202) 0,5 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Happy Dog Sens Norway Havsfisk Pure

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder