Happy Dog Soft Snack France, 100 g

Godis för hundar

28 kr

(280 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För foderkänsliga Hundar
  • Mjukt godis
  • Med anka & potatis
  • Socker- & spannmålsfritt
  • Utan konserveringsmedel

Ofta köpt tillsammans med Happy Dog Soft Snack Neuseeland, 100 g

Happy Dog Soft Snack France, 100 g 28 kr (280 kr / kg)
Happy Dog Soft Snack Neuseeland, 100 g 28 kr (280 kr / kg)
Totalpris: 56 kr
Beskrivning

Ett himmelskt gott och mjukt godis i hjärtform – en sann kärleksförklaring till din trogna följeslagare! Den läckra delikatessen har ett socker- och spannmålsfritt recept som passar perfekt för foderkänsliga Hundar med foderintolerans.

Smakmässigt imponerar den delikata munsbiten med välsmakande anka och glutenfri potatis! En härlig njutning mellan måltiderna!

Tips: Det goda godiset ligger i en återförslutningsbar påse som är enkel att ta med sig, så att du kan belöna din fyrbenta vän även när ni är på språng!

Utfodringsrekommendation:

Ge din hund några hjärtformade godbitar per dag. Du kan även ge godiset mellan måltiderna.

Artikelnr.: HDG-171071
Innehåll: 100 g
EAN: 4001967128857
Tillverkarnr.: 171071
Varumärken: Happy Dog
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

pflanzliche Nebenerzeugnisse, Kartoffel[1], 17 % Entenprotein[1], hydrolisiertes Protein, Sonnenblumenöl, Natriumchlorid, Hefe (extrahiert)[1]

  1. torkad
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 16 %
Rohfett 5 %
råfiber 2 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 7,5 %
Fuktighet 14 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A (3a672a) 11.000 IE
Vitamin D3 (3a671) 680 IE
Eisen (3b103) 50 mg
Kupfer (3b405) 11 mg
Zink (3b603) 65 mg
Mangan (3b502) 13 mg
Jod (3b202) 1,3 mg
selen (3b801) 0,2 mg
DL-Methionin (3c301) 2.600 mg
Tocopherol-Extrakte aus pflanzlichen Ölen (1b306i)
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Happy Dog Soft Snack France

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder