JR Farm Äppelchips, 80 g

Populär snackklassiker

30 kr 34 kr -12%

(375 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 80 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Perfekt som belöning
  • Utan konserveringsmedel
  • Noggrant handförpackad

Ofta köpt tillsammans med JR Farm Bananchips, 150 g

JR Farm Äppelchips, 80 g 30 kr (375 kr / kg)
JR Farm Bananchips, 150 g 36 kr (240 kr / kg)
Totalpris: 66 kr
Beskrivning

Några äppelchips om dagen får alla gnagare att bli sugna - dessa läckra äppelchips är en riktig favorit bland alla gnagare! Klassikern från JR Farm är ett lättsmält snack för möss, råttor, marsvin, hamstrar och fler, och tack vare sin smidiga storlek passar de perfekt att mata direkt ur handen - en utmärkt belöning för dina små pälsvänner.

  • Skonsamt torkade utan tillsats av konserveringsmedel som svavel
  • Noggrant handförpackade
  • Utfodringsrekommendation: 1 till 4 äppelchips dagligen (beroende på djurets storlek)
Artikelnr.: JRF-115180
Innehåll: 80 g
EAN: 4024344072710
Tillverkarnr.: 115180
Varumärken: JR Farm
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Analytiska beståndsdelar
Ingredienser
Protein 1,9 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 2,5 %
råfiber 11,1 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1,5 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Äppelchips

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder