JR Farm Blomsteräng, 100 g

Färgglad mix av hö och blommor

30 kr 34 kr -12%

(300 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Skonsamt torkad
  • Högt vitamininnehåll
  • Stödjer en naturlig matsmältning

Ofta köpt tillsammans med JR Farm Sommarfält, 100 g

JR Farm Blomsteräng, 100 g 30 kr (300 kr / kg)
JR Farm Sommarfält, 100 g 36 kr (360 kr / kg)
Totalpris: 66 kr
Beskrivning

...för även ögat äter med! Denna färgstarka blomsteräng doftar ljuvligt och väcker aptiten redan vid första anblick med sina många aromatiska blommor. Ett perfekt val för kräsna gnagare som ger härlig variation i matskålen.

  • För alla gnagare och dvärgkaniner
  • Med alpängshö och olika blommor
  • Skonsamt torkad
  • Rik på naturliga vitaminer
  • Hög råfiberhalt som stödjer en sund matsmältning
  • Utfodringsrekommendation: ge dagligen en liten portion blandad med hö eller som komplement till höet
Artikelnr.: JRF-114653
Innehåll: 100 g
EAN: 4024344070976
Tillverkarnr.: 114653
Varumärken: JR Farm
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

80 % Bergwiesenheu, 10 % Ringelblumenblüten, 5 % Kornblumenblüten, 5 % Rosblad

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 12,6 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 3 %
råfiber 23 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 8,2 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Calcium 5.030 mg
Phosphor 2.500 mg
Natrium 1.440 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Blomsteräng

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension