JR Farm Dvärghamster Festmåltid, 600 g

Artanpassat helfoder för dvärghamstrar

51 kr

(85 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 600 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturlig sammansättning
  • Med vilda fröer & animaliskt protein
  • Utan frukt

Ofta köpt tillsammans med JR Farm Mjölmaskar Burk, 70 g

JR Farm Dvärghamster Festmåltid, 600 g 51 kr (85 kr / kg)
JR Farm Mjölmaskar Burk, 70 g 57 kr (814 kr / kg)
Totalpris: 108 kr
Beskrivning

Äta som i naturen! Detta helfoder är särskilt utvecklat för dvärghamstrar och anpassat efter deras näringsbehov. Det ger en naturlig och artanpassad kost och lägger grunden för ett vitalt liv. Blandningen med vilda frön och en extra portion animaliskt protein äts upp helt och är självklart fri från frukt och sockerhaltiga ingredienser.

  • Helfoder för dvärghamstrar
  • Med grönsaker, spannmål, örter och animaliskt protein
  • Utan frukt och sockerhaltiga ingredienser
  • Utfodringsrekommendation: ge dagligen så mycket foder som äts upp inom 24 timmar, fyll på först när skålen är helt tom
Artikelnr.: JRF-115114
Innehåll: 600 g
EAN: 4024344136801
Tillverkarnr.: 115114
Varumärken: JR Farm
: Hamster
Foderdeklaration: Helfoder
: Naturlig
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Silberhirse, La Plata Hirse, Manna Hirse, Havre, Mais, vete, Jordnötter, Veteflingor, Ris, Kanariengrassaat, Weizen gepufft, rote Mohairhirse, Bovete, Graspflanzensaat, Senegalhirse, 3 % Shrimps, Wildsaaten (bestehend unter anderem aus Alexandrinerklee, Rumex, Gänseblümchen, Gänsefuß, hirs, Hirtentäschel, Kamille, Knöterich, Kornblumen, Melde, Vallmofrö, rödsvingel, Spenatfrön, Penséer, Vogelmiere, Wegerich, dt. Weidelgras, Welsches Weidelgras, Wiesenrispe, Windhalm), Leinsaat, Dinkel, Dari, 2 % Seidenraupenpuppen, Mungbohnen, Milo spannmål, Hanfsaat, Mariendistelsaat, geschälte Kürbiskerne, Fenchelsaat, Nyponkärnor, Svart kummin

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 1 kg
Protein 14,5 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 8,4 %
råfiber 6,8 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 3,2 %
Calcium 1.918 mg
Phosphor 2.469 mg
Natrium 348 mg

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 18.000 IE
Vitamin D3 1.800 IE
Vitamin E 72 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Dvärghamster Festmåltid

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder