JR Farm Fruktsallad, 200 g

Frukter från hela världen

34 kr

(170 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 19. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högkvalitativt snack
  • Även för dvärgkaniner
  • Med banan & ananas

Ofta köpt tillsammans med JR Farm Wellness Grönsaker, 600 g

JR Farm Fruktsallad, 200 g 34 kr (170 kr / kg)
JR Farm Wellness Grönsaker, 600 g 63 kr (105 kr / kg)
Totalpris: 97 kr
Beskrivning

Tutti frutti! Denna fruktsallad innehåller frukter från hela världen som skämmer bort dina smådjur med exotiska smaker och värdefulla näringsämnen. Ett enkelt sätt att ge kosten variation och bjuda på en extra godbit.

  • För gnagare (ej degus, dvärghamstrar och ökenråttor) och dvärgkaniner
  • Med bananer, ananas och mycket mer
  • Passar även som belöning
  • Utfodringsrekommendation: ges som snack
Artikelnr.: JRF-114679
Innehåll: 200 g
EAN: 4024344049149
Tillverkarnr.: 114679
Varumärken: JR Farm
: Dvärgkanin, Marsvin, Råtta, Degu, Chinchilla
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Naturlig
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

extrudiertes Mais- und Reismehl, 22 % Banan, majsflingor, Johannisbrot, 7,2 % Ananas, 4,8 % Aprikosen, 2 % Rote Bete

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 6,1 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 9,6 %
råfiber 3,9 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 2 %

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Farbstoff E102 79 mg
Farbstoff E110 36 mg
Farbstoff 2a131 2 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Fruktsallad