JR Farm Grönsakshörn, 100 g

Oemotståndligt gott och krispigt

34 kr

(340 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högkvalitativt snack
  • Perfekt som belöning
  • För gnagare & dvärgkaniner

Ofta köpt tillsammans med Almenland heu Solhö, 400 g

JR Farm Grönsakshörn, 100 g 34 kr (340 kr / kg)
Almenland heu Solhö, 400 g 51 kr (128 kr / kg)
Totalpris: 85 kr
Beskrivning

Varje bit en njutning - dessa läckra krispkuddar får gnagare att vilja ha mer. Extra smakrika och härligt krispiga är de ett uppskattat snack och en perfekt belöning som snabbt blir en favorit hos dina små pälsvänner.

  • För alla gnagare och dvärgkaniner
  • Utfodringsrekommendation: beroende på djurets storlek upp till fyra grönsakskuddar dagligen, ges som de är eller blandade med huvudfodret
Artikelnr.: JRF-114685
Innehåll: 100 g
EAN: 4024344055935
Tillverkarnr.: 114685
Varumärken: JR Farm
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Getreide[1], pflanzliche Eiweißextrakte, Gemüse[2], pflanzliche Nebenerzeugnisse[3]

  1. Hafer 50%
  2. Rote Beete 2.5%
  3. Luzerne 1.5%
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 14,5 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 5 %
råfiber 2 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 3,5 %

Tillsatser

Ingredienser
Mineraler (Natriumchlorid)
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Grönsakshörn