JR Farm Jordgubbshjärtan, 150 g

Den perfekta belöningen för dina gnagare

36 kr 40 kr -10%

(240 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Krispiga fullkornshjärtan
  • Högkvalitativt snack
  • Härligt fruktig

Ofta köpt tillsammans med JR Farm Små frukter, 150 g

JR Farm Jordgubbshjärtan, 150 g 36 kr (240 kr / kg)
JR Farm Små frukter, 150 g 20 kr (133 kr / kg)
Totalpris: 56 kr
Beskrivning

Låt hjärtat tala! Dessa oemotståndligt krispiga jordgubbshjärtan är svåra för gnagare att motstå. Härligt fruktiga och med mycket värdefullt fullkorn är de en uppskattad belöning som passar perfekt att mata ur handen.

  • För alla gnagare och dvärgkaniner utom gerbiler, dvärghamstrar och degus
  • Med riktiga jordgubbar
  • Utfodringsrekommendation: ges som snack eller belöning, en i taget
Artikelnr.: JRF-115322
Innehåll: 150 g
EAN: 4024344162671
Tillverkarnr.: 115322
Varumärken: JR Farm
: Dvärgkanin, Marsvin, Färgmus, Råtta, Chinchilla
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Mais, vete, Karotten getrocknet, Leinsaat, La Plata Hirse, Jordnötter, Manna Hirse, Rapsolja, gestreifte Sonnenblumenkerne, 2,5 % Erdbeeren, Ärtstärkelse, Rote Bete

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 1 kg
Protein 10 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 15,3 %
råfiber 5,2 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 2 %
Calcium 526 mg
Phosphor 1.750 mg
Natrium 315 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Jordgubbshjärtan