JR Farm Mjölmaskar Burk, 70 g

Högkvalitativ proteinkälla för råttor, möss och hamstrar

57 kr

(814 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Även för burfåglar
  • Populär belöning
  • Naturlig & artanpassad

Ofta köpt tillsammans med JR Farm Hökakor Blommor, 75 g

JR Farm Mjölmaskar Burk, 70 g 57 kr (814 kr / kg)
JR Farm Hökakor Blommor, 75 g 36 kr (480 kr / kg)
Totalpris: 93 kr
Beskrivning

Dessa krispiga mjölmaskar är en högkvalitativ proteinkälla som inte bara uppskattas av gnagare utan även av burfåglar. Särskilt under uppväxt och tillväxt har de ett ökat behov av protein, vilket gör mjölmaskar till ett bra tillskott.

  • Enkelfoder för burfåglar och allätande gnagare
  • Extra portion animaliskt protein
  • Utfodringsrekommendation gnagare: beroende på djurets storlek upp till 5 mjölmaskar dagligen
  • Utfodringsrekommendation fåglar: beroende på djurets storlek upp till 1 tesked dagligen, ges som de är eller blandade med huvudfodret
Artikelnr.: JRF-115358
Innehåll: 70 g
EAN: 4024344149511
Tillverkarnr.: 115358
Varumärken: JR Farm
: Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Med animaliskt protein
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Mjölmaskar Burk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder