JR Farm Morotsblast, 100 g

Med det bästa från moroten

30 kr 34 kr -12%

(300 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Morotsblast & morotsbitar
  • För gnagare & dvärgkaniner
  • Extra betakaroten

Ofta köpt tillsammans med JR Farm Sommarfält, 100 g

JR Farm Morotsblast, 100 g 30 kr (300 kr / kg)
JR Farm Sommarfält, 100 g 36 kr (360 kr / kg)
Totalpris: 66 kr
Beskrivning

Det bästa från moroten - detta högkvalitativa grovfoder är ett smakrikt tillskott till den dagliga höportionen och innehåller både morotsblast och morotsbitar. Det smakar inte bara gott utan bidrar också till ett vitalt liv för dina smådjur.

  • För alla gnagare och dvärgkaniner
  • Högkvalitativ källa till betakaroten
  • Stödjer naturlig matsmältning
  • Utfodringsrekommendation: blandas med hö eller andra örter eller ges som tillskott till den dagliga höportionen
Artikelnr.: JRF-114665
Innehåll: 100 g
EAN: 4024344071058
Tillverkarnr.: 114665
Varumärken: JR Farm
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

75 % Möhrenkraut, 25 % Karotten getrocknet

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 15,6 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 3,2 %
råfiber 17,2 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 10,2 %
Fuktighet 7,3 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Morotsblast

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder