Pawsome! Fresh & Dry Junior Kalkon, 750 g

Näringsrik måltid

61 kr 65 kr -6%

(81 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 750 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med fågel, cikoria & havtorn
  • Krispiga foderbitar
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Purina one Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g, 3.400 g

Pawsome! Fresh & Dry Junior Kalkon, 750 g 61 kr (81 kr / kg)
Purina one Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g, 3.400 g 289 kr (85 kr / kg)
Totalpris: 350 kr
Beskrivning

Fresh & Dry är ett artanpassat helfoder med minst 56 % animaliska ingredienser. De krispiga foderbitarna innehåller utvalda superfoods som ger ett rejält tillskott av näringsämnen. Spannmål och tillsatt socker har däremot medvetet uteslutits. Välj mellan olika smaker och skäm bort din katt varje dag med ett gott och naturligt torrfoder.

  • Krispigt torrfoder
  • Minst 56 % animaliska ingredienser
  • Med taurin, vitaminer, naturligt inulin
  • Utan spannmål & tillsatt socker
  • I återförslutningsbar påse
Utfodringsrekommendation per dag:
Vikt i kg Mängd i g Genomsnittlig mängd i g för aktiva katter
3 35 - 40 45
4 40 - 50 55
5 50 - 55 65
6 55 - 65 75

Artikelnr.: PAW-60176
Innehåll: 750 g
EAN: 4262437745176
Tillverkarnr.: 60176
Varumärken: Pawsome!
Förvaringsinstruktioner: Förvara skyddat från ljus, Förvara i rumstemperatur
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål
: Junior
Sammansättning

69,5 % Geflügel, 15 % Kartoffeln, 8 % Erbsen, 2 % Chicorée, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineralstoffe, 0,5 % laxolja, 0,2 % getrocknete Äpfel, 0,2 % spirulina, 0,2 % Yucca schidigera, 0,1 % getrockneter Sanddorn, 0,035 % Rosmarin, 0,035 % Timjan, 0,03 % persilja

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 41 %
råfiber 2,5 %
Råoljor och fetter 20 %
Rohasche 8,5 %
Fuktighet 7 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 3a672a 21.800 IE
Vitamin D3 (3a671) 1.500 IE
Vitamin E (3a700) 460 mg
Kupfer (3b405) 13 mg
Eisen (3b103) 101 mg
Jod (3b202) 2,6 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 114 mg
Mangan (3b502) 20 mg
Selen (3b801) 0,35 mg
Taurin (3a370) 1.300 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Pawsome! Fresh & Dry Junior Kalkon

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder