Purina one Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g, 3.400 g

Foder för vuxna katter

260 kr 289 kr -10%

(76 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 3.400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med 4 smaker
  • 10x fisk & 10x kyckling
  • 10x nöt & 10x lamm

Ofta köpt tillsammans med Purina one Sterilcat med Lax & Morötter 8x85g, 680 g

Purina one Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g, 3.400 g 260 kr (76 kr / kg)
Purina one Sterilcat med Lax & Morötter 8x85g, 680 g 67 kr (99 kr / kg)
Totalpris: 327 kr
Beskrivning

Detta PURINA ONE Megapack innehåller fyra olika smaker:

  • 10x Havsfisk med gröna bönor
  • 10x Kyckling med gröna bönor
  • 10x Nötkött med morötter
  • 10x Lamm med morötter

Utfodringsrekommendation:
En genomsnittlig katt (ca 4 kg) bör få 3-4 portionspåsar per dag, uppdelade på minst 2 måltider.

Artikelnr.: NES-12615196
Innehåll: 3.400 g
EAN: 7613287586179
Tillverkarnr.: 12615196
Varumärken: Purina one
Foderdeklaration: Helfoder
: Adult
Sammansättning

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (4 % kyckling), pflanzliche Eiweißextrakte, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle und Fette, Mineralstoffe, Fisch und Fischnebenerzeugnisse, Gemüse (0,6 % dehydrierte grüne Bohnen), Zucker

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 12 %
råfiber 0,4 %
Råoljor och fetter 4 %
Rohasche 2,2 %
Fuktighet 79 %
Lösliche Fasern 0,5 %
Omega-3-Fettsäuren 0,1 %
Omega-6-Fettsäuren 1,2 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Nestlé Österreich GmbH, Wiedner Gürtel 9, 1100, Wien, Österrike, nestle.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Purina one Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder