Doby Mariatistelolja, 500 ml

Naturlig olja för din fyrbenta vän

114 kr 127 kr -10%

(228 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager från 21. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 27. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Innehåller linolsyra
  • Livsmedelskvalitet
  • Ofiltrerad

Ofta köpt tillsammans med DoggyeBag Doggyebreak, Salmon, Pumpkin and Carrots (180 g)

Doby Mariatistelolja, 500 ml 114 kr (228 kr / l)
DoggyeBag Doggyebreak, Salmon, Pumpkin and Carrots (180 g) 72 kr (400 kr / kg)
Totalpris: 186 kr
Beskrivning

Denna ofiltrerade mariatistelolja av livsmedelskvalitet kommer färsk direkt från kvarnen och är ett praktiskt komplement till både råutfodring och torrfoder.

Oljan är naturligt rik på värdefull linolsyra och innehåller dessutom fleromättade fettsyror från vegetabiliska fetter, som är en viktig del av hundens kost.

Utfodringsrekommendation:
5 ml mariatistelolja per 10 kg kroppsvikt och dag.

Artikelnr.: DOB-ART00282
Innehåll: 500 ml
EAN: 9120060282824
Tillverkarnr.: ART00282
Varumärken: Doby
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Doseringsform / konsistens: Vätska
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

100 % mariatistelolja

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råoljor och fetter 99,5 %
Rohprotein 0 %
Rohfaser 0 %
Rohasche 0 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Dogsworld GmbH, Veldner Straße 55, 4120, Neufelden, Österrike, www.dogsworld.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Doby Mariatistelolja