Leonardo Fågel Pur, 400 g

Våtfoder för katter

36 kr 40 kr -10%

(90 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Variant: 400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna katter
  • Med fjäderfä
  • Utan socker & spannmål
  • Tillverkat i Tyskland

Ofta köpt tillsammans med Leonardo Superior Selection Anka Med Kyckling, 400 g

Leonardo Fågel Pur, 400 g 36 kr (90 kr / kg)
Leonardo Superior Selection Anka Med Kyckling, 400 g 36 kr (90 kr / kg)
Totalpris: 72 kr
Beskrivning

Detta premiumvåtfoder skämmer bort kräsna kattgourmeter med läckert kött från fjäderfä. Endast färska köttingredienser används - helt utan spannmål eller tillsatt socker.

Tillverkat i Tyskland.

Utfodringsrekommendation per dag:

En vuxen katt som väger 3-5 kg får ca 200-400 g per dag.

Säkerställ att det alltid finns tillgång till färskt dricksvatten.

Artikelnr.: LDO-756226
Innehåll: 400 g
EAN: 4002633756220
Tillverkarnr.: 756226
Varumärken: Leonardo
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från socker, Fri från spannmål
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse[1], 34 % Fleischbrühe vom Geflügel, 0,5 % Mineralstoffe, 0,5 % getrocknete Eierschalen

  1. 65 % Geflügel
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 10 %
Råprotein 0 %
Fettgehalt 5 %
Rohasche 2 %
Råoljor och fetter 0 %
råfiber 0,3 %
Fuktighet 80 %
Calcium 0,3 %
Phosphor 0,2 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.000 mg
Mangan (Mangan-II-sulfat, Monohydrat) 2 mg
Zink (Zinksulfat, Monohydrat) 20 mg
Jod (Kalziumjodat, wasserfrei) 0,2 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Leonardo Fågel Pur

4,5 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (50%)
4 stjärnor
1 (50%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner