Lily's kitchen Lammgryta Lamb Hotpot Skål, 150 g

Högkvalitativt helfoder för hundar från 4 månader

23 kr

(153 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med kött & inälvor
  • Med potatis, grönsaker & frukt
  • Naturligt anpassat recept

Ofta köpt tillsammans med Lily's kitchen Nötköttspaj Cottage Pie Skål, 150 g

Lily's kitchen Lammgryta Lamb Hotpot Skål, 150 g 23 kr (153 kr / kg)
Lily's kitchen Nötköttspaj Cottage Pie Skål, 150 g 20 kr (133 kr / kg)
Totalpris: 43 kr
Beskrivning

Färskt lamm, potatis, blåbär, pumpa och broccoli gör denna lammgryta till en alldeles särskild delikatess för din fyrbenta vän. Utvalda ingredienser och massor av smak ger inte bara en naturligt anpassad näringsmässig grund, utan också en smakupplevelse utöver det vanliga.

  • Högkvalitativt helfoder för hundar från 4 månader
  • Utvalda ingredienser
  • Naturligt anpassat recept
  • Med lammkött och inälvor, potatis, frukt och grönsaker
Artikelnr.: LIL-13812824
Innehåll: 150 g
EAN: 5056273608837
Tillverkarnr.: 13812824
Varumärken: Lily's kitchen
Foderdeklaration: Helfoder
: Monoprotein
: Adult, Junior
Sammansättning

60 % lamm, 3 % Kartoffeln, 2 % pumpa, Äpplen, 1 % morötter, 1 % Erbsen, 1 % broccoli, 1 % Heidelbeeren, linfrö, Mineralstoffe, Goldruten, Brennnessel, Anissaat, Hagebutten, Ringelblumen, Labkraut, Vogelmiere, alfalfa, Mariendistel, Löwenzahnwurzel, Klettenwurzel, Selleriesamen

Ingredienser

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 20 mg
zinkkelat av glycinhydrat 25 mg
mangan glycinhydrat 1,4 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10 %
Rohfett 8 %
Rohasche 3 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,5 %
Fuktighet 76 %
energi[1] 117 kcal
  1. pro 100g
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Lily's Kitchen Ltd, 1st Floor Kings Court, 2-16 Goodge Street, W1T 2QA, London, Storbritannien, www.lilyskitchen.com/de
Importör som EU-ansvarig person: Nestlé Österreich GmbH, Wiedner Gürtel 9, 1100, Wien, Österrike, nestle.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lily's kitchen Lammgryta Lamb Hotpot Skål

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder