Mjamjam Get & Morötter, 200 g

Helfoder för katter

23 kr 26 kr -12%

(115 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Fullvärdig måltid
  • Naturligt
  • Premiumkvalitet

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Mono Öring, 1,70 kg

Mjamjam Get & Morötter, 200 g 23 kr (115 kr / kg)
Lucky lou Food Code Mono Öring, 1,70 kg 207 kr (122 kr / kg)
Totalpris: 230 kr
Beskrivning

Våtfodret från Mjamjam skämmer bort din katt med fyllig smak, hög kvalitet och en dos omtanke. Din katt får en komplett måltid med mört getkött och krispiga morötter. Allt för att din älskling ska få det den behöver.

Det du inte hittar i detta foder är konserveringsmedel, smakämnen, syntetiska bindemedel, vegetabiliska biprodukter eller animaliskt mjöl. Fodret är dessutom fritt från socker, spannmål och laktos.

► Energi per 100 g: 92,6 kcal, 387,5 kJ

Utfodringsrekommendation:

En vuxen katt som väger ca 3-5 kg får 200-400 g. Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206161
Innehåll: 200 g
EAN: 4260512873653
Tillverkarnr.: 206161
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Monoprotein, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

65 % Ziege, 29 % Fleischbrühe, 5 % Morot, 1 % Mineraler

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,5 %
Fettgehalt 5,5 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,3 %
Phosphor 0,25 %
kalium 0,15 %
Natrium 0,12 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.500 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Mangan-II-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Get & Morötter

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder