Mjamjam Häst & Pumpa, 200 g

Helfoder för katter

25 kr

(125 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturligt
  • Naturligt anpassad måltid
  • Utan spannmål & gluten

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Food Code Kitten Fågel & Kyckling, 3 kg

Mjamjam Häst & Pumpa, 200 g 25 kr (125 kr / kg)
Lucky lou Food Code Kitten Fågel & Kyckling, 3 kg 289 kr (96 kr / kg)
Totalpris: 314 kr
Beskrivning

Våtfodret från Mjamjam skämmer bort din katt med fyllig smak, enastående kvalitet och en gnutta kärlek. Din katt får en komplett måltid med smakrikt hästkött och ångkokt pumpa. Så att din älskling får allt den behöver.

Det du inte hittar i detta foder är konserverings- och smakämnen, syntetiska bindemedel, vegetabiliska biprodukter eller köttmjöl. Fodret är även fritt från socker, spannmål och laktos.

► Energivärde per 100 g: 95,37 kcal, 399,06 kJ

Utfodringsrekommendation:

En vuxen katt som väger ca 3-5 kg får 200-400 g. Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206019
Innehåll: 200 g
EAN: 4260512870522
Tillverkarnr.: 206019
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Monoprotein, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

62,5 % Pferdefleisch/-herz/-magen/-leber/-lunge, 28 % Fleischbrühe, 8,5 % Kürbis, 1 % Mineraler

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
Fettgehalt 5,5 %
Rohasche 2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 80 %
Calcium 0,3 %
Phosphor 0,25 %
kalium 0,15 %
Natrium 0,12 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.500 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Mangan-II-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Häst & Pumpa

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder