Mjamjam Kyckling & Vildlax Portionspåse, 125 g

Helfoder för katter

19 kr

(152 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 125 g

I lager från 23. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 30. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturligt
  • Med extra hög kötthalt
  • Utan laktos, gluten & konstgjorda tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Mjamjam Kyckling & Morötter Portionspåse, 125 g

Mjamjam Kyckling & Vildlax Portionspåse, 125 g 19 kr (152 kr / kg)
Mjamjam Kyckling & Morötter Portionspåse, 125 g 19 kr (152 kr / kg)
Totalpris: 38 kr
Beskrivning

Att portionspåsarna från Mjamjam är fyllda med kärlek syns redan vid första anblicken på designen. Och innehållet med hög kötthalt är minst lika imponerande! Färsk vildlax passar perfekt ihop med saftig kyckling och får din katts smaklökar att jubla. För naturliga måltider av premiumkvalitet - för din älskling förtjänar det!

Mjamjam använder varken spannmål, socker, konserverings- eller smakämnen eller syntetiska bindemedel. Därför finns inget av detta i det smakrika fodret. Fritt från laktos, vegetabiliska biprodukter och köttmjöl. Med taurin.

► Energivärde per 100 g: 97 kcal, 407 kJ.

Utfodringsrekommendation:

En vuxen katt som väger ca 3-5 kg får 200-400 g. Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206008
Innehåll: 125 g
EAN: 4260512871321
Tillverkarnr.: 206008
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från tillsatser, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Kycklingkött (Herz, Leber, Magen) 45%, 28 % Fleisch- und Fischbrühe, 26 % Lax, 0,5 % Mineraler, 0,5 % äggskalspulver

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
Fettgehalt 6,5 %
Rohasche 2,1 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,25 %
Phosphor 0,2 %
kalium 0,15 %
Natrium 0,12 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.500 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Mangan-II-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Kyckling & Vildlax Portionspåse