Mjamjam Nöt & Hjärta Portionspåse, 125 g

Helfoder för katter

19 kr

(152 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 125 g

I lager från 23. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 30. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturligt
  • Med extra hög kötthalt
  • Utan tillsatt spannmål

Ofta köpt tillsammans med Mjamjam Kyckling & Morötter Portionspåse, 125 g

Mjamjam Nöt & Hjärta Portionspåse, 125 g 19 kr (152 kr / kg)
Mjamjam Kyckling & Morötter Portionspåse, 125 g 19 kr (152 kr / kg)
Totalpris: 38 kr
Beskrivning

Portionspåsarna från Mjamjam skämmer bort din katt med fyllig smak, enastående kvalitet och en gnutta kärlek. Din katt får en komplett måltid med färskt nötkött och smakrika hjärtan. Dessutom innehåller fodret taurin, som är viktigt för katter. Så att din älskling får allt den behöver.

Det du inte hittar i portionspåsarna är konserverings- och smakämnen, syntetiska bindemedel, vegetabiliska biprodukter eller köttmjöl. Fodret är även fritt från socker, spannmål och laktos.

► Energivärde per 100 g: 108 kcal, 451 kJ

Utfodringsrekommendation:

En vuxen katt som väger ca 3-5 kg får 200-400 g. Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206001
Innehåll: 125 g
EAN: 4260512870638
Tillverkarnr.: 206001
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

41,5 % Nötkött, 22,5 % Fleischbrühe, 15 % Lever från kyckling, 10 % Rinderherz, 10 % Kycklinghjärta, 1 % Mineraler

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 12 %
Fettgehalt 7 %
Rohasche 1,8 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 77 %
Calcium 0,3 %
Phosphor 0,25 %
kalium 0,15 %
Natrium 0,12 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.500 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Mangan-II-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Nöt & Hjärta Portionspåse