Mjamjam Ren Kalkon Portionspåse, 125 g

Helfoder för katter

26 kr

(208 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 125 g

Bara 2 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Monoprotein
  • Naturligt
  • Med extra hög kötthalt
  • Utan laktos, gluten & konstgjorda tillsatser

Ofta köpt tillsammans med Leonardo Kalkon Pur, 85 g

Mjamjam Ren Kalkon Portionspåse, 125 g 26 kr (208 kr / kg)
Leonardo Kalkon Pur, 85 g 17 kr (200 kr / kg)
Totalpris: 43 kr
Beskrivning

Att portionspåsarna från Mjamjam är fyllda med kärlek syns redan vid första anblicken på designen. Och innehållet med hög kötthalt är minst lika imponerande! 100% färskt och mört kalkonkött får din katts smaklökar att jubla och ger värdefulla, artanpassade måltider.

Mjamjam använder varken spannmål, socker, konserverings- eller smakämnen eller syntetiska bindemedel. Därför finns inget av detta i det smakrika fodret. Fritt från laktos, vegetabiliska biprodukter och köttmjöl. Med taurin.

► Energivärde per 100 g: 94 kcal, 395 kJ.

Utfodringsrekommendation:

En vuxen katt som väger ca 3 - 5 kg får 200 - 400 g. Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206009
Innehåll: 125 g
EAN: 4260512870799
Tillverkarnr.: 206009
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från tillsatser, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Monoprotein, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Kalkonkött (Herz, Leber, Magen) 71%, 28 % Fleischbrühe, 0,5 % Mineraler, 0,5 % Eierschalen getrocknet

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
Fettgehalt 6 %
Rohasche 2,2 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,4 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,25 %
Phosphor 0,2 %
kalium 0,15 %
Natrium 0,12 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.500 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,2 mg
Mangan-II-Sulfat 2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Ren Kalkon Portionspåse

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder