Mjamjam Såsfest Kalkon & Morötter, 185 g

Helfoder för katter

25 kr

(135 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 185 g

I lager från 23. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 29. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med läcker sås
  • Extra hög kötthalt
  • Naturligt

Ofta köpt tillsammans med Betty's landhausküche Torrfoder Adult Nötkött Ren, 1,40 kg

Mjamjam Såsfest Kalkon & Morötter, 185 g 25 kr (135 kr / kg)
Betty's landhausküche Torrfoder Adult Nötkött Ren, 1,40 kg 196 kr (140 kr / kg)
Totalpris: 221 kr
Beskrivning

Skäm bort din katt med Soßenschmaus från Mjamjam - en smakupplevelse värdig en stjärnrestaurang! Kombinationen av blancherad kalkon med smakrika morötter i sås är inte bara en fest för sinnena, utan också en hälsosam och balanserad måltid för din älskade fyrbenta vän. Med extra hög kötthalt, färska ingredienser och en utsökt sås blir denna naturliga delikatess snabbt en favorit i matskålen.

► Energi per 100 g: 93,97 kcal, 393 kJ

Utfodringsrekommendation:

En vuxen katt som väger ca 3-5 kg får 165-310 g. Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206194
Innehåll: 185 g
EAN: 4260512874964
Tillverkarnr.: 206194
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Monoprotein, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

68 % kalkon (aus Muskelfleisch 32 %, Herzen, Lebern, Karkassen, Mägen), 27 % Putenbrühe, 4 % Morot, Mineraler, 0,2 % Laxolja

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10 %
Fettgehalt 4,5 %
Rohasche 2,1 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,3 %
Fuktighet 79 %
Calcium 0,18 %
Phosphor 0,14 %
kalium 0,22 %
Natrium 0,12 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 25 mg
Biotin 25 mcg
Taurin 1.500 mg
Zinkoxid 20 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,75 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Såsfest Kalkon & Morötter

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder