Belcando®

Holistiskt näringskoncept för pälsklingar

I Belcandos hundfoder används högkvalitativa ingredienser enligt ett holistiskt näringskoncept. Recepten är sammansatta för att ge pälsklingar i alla livsstadier en balanserad tillförsel av mineraler och spårämnen. Passar en aktiv livsstil.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Smak Egenskaper Livsfas Användningsområde
Filter

Belcando®: 1 - 30 av 87 artiklar

Belcando Single Protein Häst

Belcando Single Protein Häst, 400 g

  • För vuxna pälsklingar
  • Med häst
  • Utan några tillsatser
51 kr (128 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Adult Beef Spannmålsfritt

Belcando Adult Beef Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

  • För foderkänsliga hundar
  • Med extra färskt nötkött
  • Utan soja & spannmål
975 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Kyckling med Ris, Morötter & Zucchini

Belcando Kyckling med Ris, Morötter & Zucchini, 125 g

  • För vuxna hundar
  • Med kyckling, ris, morötter & zucchini
  • Utan arom-, färg- & konserveringsämnen
23 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Baseline Kyckling

Belcando Baseline Kyckling, 800 g

  • För vuxna pälsklingar
  • Med kyckling
  • Utan soja, mjölk & spannmål
41 kr (51 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Baseline Lamm

Belcando Baseline Lamm, 800 g

  • För vuxna hundar
  • Med lamm
  • Utan soja, mjölk & spannmål
41 kr (51 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Junior Fågel med Ägg

Belcando Junior Fågel med Ägg, 800 g

  • Från ca 3 månaders ålder
  • Med fågel & ägg
  • Utan aromer, färgämnen & konserveringsmedel
57 kr (71 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Adult Lamm & ris

Belcando Adult Lamm & ris, 12,5 kg (12,50 kg)

  • För vuxna hundar
  • Med lamm, ris & chiafrön
  • 75 % animaliskt protein
695 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Baseline Öring

Belcando Baseline Öring, 800 g

  • För vuxna fyrbenta vänner
  • Med öring
  • Utan soja, mjölk & spannmål
41 kr (51 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Adult Dinner

Belcando Adult Dinner, 12,5 kg (12,50 kg)

  • För vuxna hundar
  • Med fågel, potatis & druvkärnemjöl
  • Reducerad fett- & proteinhalt
637 kr (51 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Finest Lamm Spannmålsfritt

Belcando Finest Lamm Spannmålsfritt, 1 kg

  • För känsliga hundar
  • Spannmålsfritt
  • Med amarant, krill & lamm
109 kr (109 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Baseline Kalkon

Belcando Baseline Kalkon, 800 g

  • För vuxna fyrbenta vänner
  • Med kalkon
  • Utan soja, mjölk & spannmål
41 kr (51 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Adult Horse Spannmålsfritt

Belcando Adult Horse Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

  • För foderkänsliga hundar
  • Med extra färskt hästkött
  • Utan soja, mjölk & spannmål
927 kr (74 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Finest Duck

Belcando Finest Duck, 1 kg

  • För små & medelstora hundraser
  • Med ank-, lever-, ris- & druvkärnmjöl
  • Fritt från majs, soja, mjölk & vete
92 kr (92 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Finest Salmon Getreidefrei

Belcando Finest Salmon Getreidefrei, 4 kg

  • För foderkänsliga hundar
  • Med extra färsk lax
  • Utan soja, mjölk & spannmål
347 kr (87 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Adult Poultry Spannmålsfritt

Belcando Adult Poultry Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

  • För näringskänsliga hundar
  • Med extra färskt fjäderfä
  • Utan soja, mjölk & spannmål
927 kr (74 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Baseline Nötkött

Belcando Baseline Nötkött, 800 g

  • För vuxna hundar
  • Med nötkött
  • Utan soja, mjölk & spannmål
41 kr (51 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Belcando Mix it Spannmålsfritt

Belcando Mix it Spannmålsfritt, 1 kg

  • Tillskott till BARF eller burkkött
  • Fri från spannmål, soja, mejeri & kött
  • Med krill & amarant
92 kr (92 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Belcando Junior kyckling med Morötter & Laxolja

Belcando Junior kyckling med Morötter & Laxolja, 125 g

  • För unghundar
  • Med kyckling, morötter & laxolja
  • Utan arom-, färg- & konserveringsämnen
23 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Nötkött & Spätzle med Zucchini

Belcando Nötkött & Spätzle med Zucchini, 125 g

  • För vuxna hundar
  • Med nötkött, spätzle & zucchini
  • Utan aromämnen, färgämnen & konserveringsmedel
23 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Lamm & potatis med Tranbär

Belcando Lamm & potatis med Tranbär, 125 g

  • För vuxna hundar
  • Med lamm, potatis & tranbär
  • Utan aromämnen, färgämnen & konserveringsmedel
23 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Kanin med Hirs & Sötpotatis

Belcando Kanin med Hirs & Sötpotatis, 125 g

  • För vuxna hundar
  • Med kanin, hirs & sötpotatis
  • Utan arom-, färg- & konserveringsämnen
23 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Anka med Ris & Lingon

Belcando Anka med Ris & Lingon, 125 g

  • För vuxna hundar
  • Med anka, ris & lingon
  • Utan arom-, färg- & konserveringsmedel
23 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Single Protein Lax

Belcando Single Protein Lax, 200 g

  • För vuxna hundar
  • Med lax
  • Utan några tillsatser
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Vilt med Hirs & Lingon

Belcando Vilt med Hirs & Lingon, 125 g

  • För vuxna hundar
  • Med vilt, hirs & lingon
  • Utan arom-, färg- & konserveringsämnen
23 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Junior Poultry Spannmålsfritt

Belcando Junior Poultry Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

  • För unghundar från 4 månaders ålder
  • Fri från soja, mjölk & spannmål
  • Utan konstgjorda färg-, smak- & konserveringsämnen
927 kr (74 kr / kg)

Leverans till 27. oktober

Belcando Häst med Potatis

Belcando Häst med Potatis, 800 g

  • För vuxna pälsklingar
  • Med hästkött, potatis & palsternacka
  • Utan aromer, färgämnen & konserveringsmedel
63 kr (79 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Single Protein Lamm

Belcando Single Protein Lamm, 400 g

  • För vuxna fyrbenta vänner
  • Med lamm
  • Utan några tillsatser
46 kr (115 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Belcando Adult Ocean Spannmålsfritt

Belcando Adult Ocean Spannmålsfritt, 12,5 kg (12,50 kg)

  • För näringskänsliga hundar
  • Med extra färsk fisk
  • Utan soja, mjölk & spannmål
975 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Belcando Adult Active

Belcando Adult Active, 22,5 kg (22,50 kg)

  • För mycket aktiva hundar
  • Med fågelkött, johannesbrödsmjöl & linfrö
  • 75 % animaliskt protein
1 220 kr (54 kr / kg)

Gratis frakt fram till 09. oktober

Belcando Kalkon med Amarant & Ärtor

Belcando Kalkon med Amarant & Ärtor, 125 g

  • För vuxna hundar
  • Med kalkon, amarant & ärtor
  • Utan arom-, färg- & konserveringsämnen
23 kr (184 kr / kg)

Leverans till 12. oktober