Mjamjam Såsfest Kalv & Morötter, 185 g

Helfoder för katter

25 kr

(135 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 185 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med läcker sås
  • Extra hög kötthalt
  • Naturligt

Ofta köpt tillsammans med Mjamjam Såsfest Vildanka & Pumpa, 185 g

Mjamjam Såsfest Kalv & Morötter, 185 g 25 kr (135 kr / kg)
Mjamjam Såsfest Vildanka & Pumpa, 185 g 25 kr (135 kr / kg)
Totalpris: 50 kr
Beskrivning

Skäm bort din katt med Soßenschmaus från Mjamjam - en smakupplevelse värdig en stjärnrestaurang! Kombinationen av blancherat kalvkött med smakrika morötter i sås är inte bara en fest för sinnena, utan också en hälsosam och balanserad måltid för din älskade fyrbenta vän. Med extra hög kötthalt, färska ingredienser och en utsökt sås blir denna naturliga delikatess snabbt en favorit i matskålen.

► Energi per 100 g: 99,45 kcal, 416 kJ

Utfodringsrekommendation:

En vuxen katt som väger ca 3-5 kg får 155-295 g. Servera alltid fodret rumstempererat och med färskt vatten.

Artikelnr.: MJM-206195
Innehåll: 185 g
EAN: 4260512874971
Tillverkarnr.: 206195
Varumärken: Mjamjam
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från syntetiska konserveringsmedel, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Fri från laktos, Monoprotein, Naturlig
: Adult
: Vitaminer, mineraler och spårämnen
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

68 % Kalb (aus Muskelfleisch 26 %, Lungen, Herzen, Lebern, Nieren), 27 % Kalbsbrühe, 4 % Morot, Mineraler, 0,2 % Laxolja

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10,5 %
Fettgehalt 5 %
Rohasche 1,8 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,3 %
Fuktighet 78,5 %
Calcium 0,16 %
Phosphor 0,13 %
kalium 0,21 %
Natrium 0,12 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 25 mg
Biotin 25 mcg
Taurin 1.500 mg
Zinkoxid 20 mg
vattenfritt kalciumjodat 0,75 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MjAMjAM Petfood GmbH, Ebing 118, 84478, Waldkraiburg, Tyskland, www.mjamjam-petfood.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Mjamjam Såsfest Kalv & Morötter

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder