Nikolaus Nature animal IMUN® Dog Pulver, 163 g
Eftersom det dagliga försvaret är av stor betydelse
619 kr
(3 798 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Naturliga råvaror
- GMO-fri
- För förbättring av basfodret
Beskrivning
Oavsett om det handlar om allergier, intoleranser, bakterier eller veterinärer arbetar immunförsvaret dygnet runt för att möta dessa utmaningar. För att kunna stå emot dessa påverkan ännu bättre är det viktigt att hunden förutom en värdefull basföda även får alla viktiga näringsämnen. IMUN Complex innehåller en naturlig sammansättning av noggrant utvalda råvaror för att ge honom bästa möjliga näring.
Matningsrekommendation:
| Artikelnr.: | XVA-NN-OV.00103.P0163 |
|---|---|
| Innehåll: | 163 g |
| EAN: | 9120081880443 |
| Tillverkarnr.: | OV.00103.P0163 |
| Varumärken: | Nikolaus Nature animal |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara svalt, torrt och skyddat från ljus |
| : | Fri från genetiskt modifierade organismer |
Ingredienser
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin E | 18 mg |
| Vitamin C (Ascorbinsäure) | 20 mg |
| Ascorbylpalmitat | 20 mg |
| L-Carnitin | 45 mg |
| Zink som zinkkelat av hydroxianalogen av metionin | 2,5 mg |
tekniska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| bentonit | 32 mg |
Ingredienser
Linfrön[1], Calciumcarbonat, Spirulina-alger i pulverform, Proteinhydrolisater, Kattklo extrakt, Extrakt av kanelbark, Pulver av nattljusolja, Tårta med svart kummin, Bovete groddar pulver (Vitamin B-komplex)
- extruderad
Juridisk information
| Tillverkare: | N. Ludwig GmbH, Johann Schreiner Straße 3b, 8074, Raaba-Grambach, Österrike, office@nikolaus-nature.com, www.nikolaus-nature.com |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Nikolaus Nature animal IMUN® Dog Pulver
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering