PURINA ONE

PURINA ONE

Baserade på många års erfarenhet från våra ledande näringsexperter och kontinuerlig innovation inom husdjursfoder erbjuder PURINA ONE en avancerad näring som är särskilt anpassad efter din katts behov.

Från torrfoder till våtfoder, från PURINA ONE DualNature till PURINA ONE BIFENSIS – hela vårt sortiment tillverkas med smakrika ingredienser av hög kvalitet. Varje krokett ger dagligen en komplett och balanserad näring.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Smak Egenskaper Livsfas Användningsområde
Filter

PURINA ONE: 1 - 30 av 34 artiklar

Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g

Purina one Megapack Adult Höns, Nötkött, Lamm, Fisk 40 x 85g, 3.400 g

  • Med 4 smaker
  • 10x fisk & 10x kyckling
  • 10x nöt & 10x lamm
260 kr 289 kr (76 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Hydralife Lax 6x50g

Purina one Hydralife Lax 6x50g, 300 g

  • Snack för katter som dricker dåligt
  • Främjar ett normalt tarmmikrobiom
  • För vuxna katter
45 kr 51 kr (150 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Sterilcat med Lax & Morötter 8x85g

Purina one Sterilcat med Lax & Morötter 8x85g, 680 g

  • För katter efter kastrering
  • Med läcker lax som proteinkälla
  • Innehåller viktiga fibrer
67 kr 75 kr (99 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Spezialitäten Sensitive med Tonfisk & Morötter 4x85g

Purina one Spezialitäten Sensitive med Tonfisk & Morötter 4x85g, 340 g

  • Möra bitar i sås
  • Hög smältbarhet
  • Utvecklat av veterinärer
36 kr 41 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Junior med Höns

Purina one Junior med Höns, 750 g

  • Torrefoder för kattungar
  • Hög proteinhalt
  • Med värdefullt DHA
67 kr 75 kr (89 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Adult med Lax

Purina one Adult med Lax, 750 g

  • Mindre tandsten
  • Optimalt näringsupptag
  • Smidig dosering
67 kr 75 kr (89 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Grain Free Sterilcat Nötkött

Purina one Grain Free Sterilcat Nötkött, 1,10 kg

  • Proteinrik kraft utan spannmål
  • Stödjer de naturliga försvarsmekanismerna
  • För vuxna katter
88 kr 98 kr (80 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Senior 7+ med Höns & Gröna Bönor 4x85g

Purina one Senior 7+ med Höns & Gröna Bönor 4x85g, 340 g

  • För katter från 7 års ålder
  • Med kyckling som proteinkälla
  • Praktisk portionsförpackning
36 kr 41 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Sensitive med Höns & Morötter 8x85g

Purina one Sensitive med Höns & Morötter 8x85g, 680 g

  • För känsliga katter
  • Ingredienser av hög kvalitet
  • Hög smältbarhet
67 kr 75 kr (99 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Adult med Höns

Purina one Adult med Höns, 750 g

  • Minskar tandstensbildning
  • Ingredienser av hög kvalitet
  • Optimal sammansättning av näringsämnen
67 kr 75 kr (89 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Adult med Nötkött & Morötter 4x85g

Purina one Adult med Nötkött & Morötter 4x85g, 340 g

  • Med högkvalitativt nötkött
  • Förfinat med smakrik sås
  • Innehåller värdefulla fibrer
36 kr 41 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Sterilcat med Nötkött

Purina one Sterilcat med Nötkött, 750 g

  • För katter efter kastrering
  • Optimal näringssammansättning
  • Minskar tandstensbildning
67 kr 75 kr (89 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Adult med Havsfisk & Gröna Bönor 4x85g

Purina one Adult med Havsfisk & Gröna Bönor 4x85g, 340 g

  • Utvecklat av veterinärer
  • Rikt på viktiga proteiner
  • Möra bitar i smakrik sås
36 kr 41 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Adult med Höns & Gröna Bönor 8x85g

Purina one Adult med Höns & Gröna Bönor 8x85g, 680 g

  • Idealisk för vuxna katter
  • Med högkvalitativ kyckling
  • Välbalanserad recept
67 kr 75 kr (99 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Megapack Adult med Höns och Gröna Bönor 24 x 85g

Purina one Megapack Adult med Höns och Gröna Bönor 24 x 85g, 2.040 g

  • Möra bitar i sås
  • Rika på fibrer
  • Med omega 3 & 6
231 kr (113 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Grain Free Adult Lax

Purina one Grain Free Adult Lax, 1,10 kg

  • Proteinrik kraft utan spannmål
  • Stödjer de naturliga försvarsmekanismerna
  • För vuxna katter
88 kr 98 kr (80 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Adult med Höns & Fullkorn

Purina one Adult med Höns & Fullkorn, 2,80 kg

  • Torrefoder för vuxna katter
  • Ingredienser av hög kvalitet
  • Högt näringsupptag
208 kr (74 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Senior 7+ med Höns

Purina one Senior 7+ med Höns, 750 g

  • För katter från 7 års ålder
  • Krispiga bitar
  • Återförslutningsbar förpackning
67 kr 75 kr (89 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Junior med Lax och Morötter 4x85g

Purina one Junior med Lax och Morötter 4x85g, 340 g

  • Optimal kost för kattungar
  • Balanserad sammansättning
  • Utan konstgjorda aromämnen
36 kr 41 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Sterilcat Höns & Vete

Purina one Sterilcat Höns & Vete, 5,70 kg

  • För katter efter kastrering
  • Saftig kyckling som huvudingrediens
  • Med viktiga omega-3 & -6-fettsyror
405 kr (71 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Dual Nature Sterilcat med Nötkött

Purina one Dual Nature Sterilcat med Nötkött, 650 g

  • Varsamt tillagat nötkött
  • Innehåller blåalgen spirulina
  • Utan tillsatta färgämnen
67 kr 75 kr (103 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Spezialitäten Sterilcat med Lax & Morötter 4x85g

Purina one Spezialitäten Sterilcat med Lax & Morötter 4x85g, 340 g

  • Hjälper till med viktkontroll
  • Stödjer friska urinvägar
  • Praktiska portionspåsar
36 kr 41 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Spezialitäten Sterilcat med Nötkött & Fullkorn

Purina one Spezialitäten Sterilcat med Nötkött & Fullkorn, 2,80 kg

  • För katter efter kastrering
  • Utvalda ingredienser
  • Med viktiga vitaminer
208 kr (74 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Sensitive med Kalkon

Purina one Sensitive med Kalkon, 750 g

  • Hög smältbarhet
  • Mycket lätt att tåla
  • Med naturliga fibrer
67 kr 75 kr (89 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Adult med Höns & Gröna Bönor 4x85g

Purina one Adult med Höns & Gröna Bönor 4x85g, 340 g

  • Möra bitar i smakrik sås
  • Läcker recept med saftig kyckling
  • Innehåller viktiga vitaminer & mineraler
36 kr 41 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Spezialitäten Sensitive med Kalkon

Purina one Spezialitäten Sensitive med Kalkon, 1,40 kg

  • Högkvalitativt torrfoder
  • Med utvalda proteiner
  • Lättsmält recept
127 kr (91 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Spezialitäten Sensitive med Höns & Morötter 4x85g

Purina one Spezialitäten Sensitive med Höns & Morötter 4x85g, 340 g

  • Högkvalitativ proteinkälla
  • Med omega-3 & -6-fettsyror
  • Bitar i saftig sås
36 kr 41 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Purina one Senior 7+ med Höns & Fullkorn

Purina one Senior 7+ med Höns & Fullkorn, 1,40 kg

  • För katter från 7 års ålder
  • Saftig kyckling som huvudingrediens
  • Med viktiga vitaminer
127 kr (91 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Purina one Coat & Hairball med Höns

Purina one Coat & Hairball med Höns, 750 g

  • För en vacker päls
  • Minskar hårbollsbildning
  • Med ingredienser av hög kvalitet
67 kr 75 kr (89 kr / kg)

Leverans till 28. oktober

Purina one Indoor Formula med Kalkon

Purina one Indoor Formula med Kalkon, 750 g

  • För innekatter
  • Innehåller utvalda fibrer
  • Med proteiner av hög kvalitet
67 kr 75 kr (89 kr / kg)

Leverans till 12. oktober